طرز تهیه راویولی سیب زمینی خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

طرز تهیه راویولی سیب زمینی خوشمزه و ساده به روش ترکیه ای

طرز تهیه راویولی سیب زمینی راویولی سیب زمینی یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه کشور ترکیه است که با دستورهای متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به …

طرز تهیه بوریتو مرغ خوشمزه و ساده به روش مکزیکی

طرز تهیه بوریتو مرغ خوشمزه و ساده به روش مکزیکی

طرز تهیه بوریتو مرغ بوریتوی مرغ یکی از انواع غذاهای ساده و خوشمزه مکزیکی است که معمولا در وعده صبحانه سرو می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز …

طرز تهیه پیراشکی گوشت خوشمزه با خمیر جادویی و پنیر پیتزا

طرز تهیه پیراشکی گوشت خوشمزه با خمیر جادویی و پنیر پیتزا

طرز تهیه پیراشکی گوشت پیراشکی گوشت یکی از غذاهای خوشمزه و مجلسی است که می توانید به عنوان پیش غذا هم از آن استفاده کنید، برای مشاهده این دستور آشپزی در ادامه …

طرز تهیه سیرواویج

طرز تهیه سیرواویج طرز تهیه سیرواویج با مرغ طرز تهیه سیرواویج با گوشت کالری سیرواویج طرز تهیه سیر بویج عکس سیرواویج طرز تهیه خوشکابیج سیرابیج یا سیرواویج

سیرواویج یکی از انواع غذاهای محبوب و ساده شمال کشورمان است که با برگ سیر تازه درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه سیرواویج در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر
برگ سیر۳ دسته
تخم مرغ۳ عدد
نمک، فلفل، زردچوبهبه مقدار کافی

طرز تهیه سیرواویج

مرحله اول

برای تهیه سیرواویج خوشمزه در ابتدای کار برگ سیر را می شوییم و به اندازه نیم سانتی متر خرد می کنیم. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار داده، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم.

مرحله دوم

حالا برگ سیر را به همراه مقداری نمک و زردچوبه به تابه اضافه کرده و تفت می دهیم تا برگ سیر سرخ شده و حجم شان کم شود. توجه داشته باشید بیش از حد سرخ کردن برگ ها باعث خشک شدن آنها می شود.

مرحله سوم

در ادامه تخم مرغ ها را درون یک کاسه اضافه می کنیم و مقداری نمک، زردچوبه و فلفل سیاه با کاسه اضافه کرده، سپس با کمک چنگال هم می زنیم تا بافت تخم مرغ ها از لختگی خارج شود.

مرحله چهارم

زمانی که برگ های سیر تغییر رنگ دادند، تخم مرغ را به تابه می افزاییم و بلافاصله مخلوط می کنیم تا یکدست شوند، سپس درب تابه را بسته و اجازه می دهیم تخم مرغ کاملا پخته و سفت شود.

مرحله پنجم

زمانی که تخم مرغ پخت و سفت شد، تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم و سیرواویج را درون ظرف مورد نظرمان می ریزیم. در نهایت سیرواویج را به همراه ماست و کته سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : جمعه 20 خرداد 1401
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.