طرز تهیه کوکو جو پرک رژیمی خوشمزه و مجلسی به روش سنتی

طرز تهیه کوکو جو پرک رژیمی خوشمزه و مجلسی به روش سنتی

طرز تهیه کوکو جو پرک کوکوی جو پرک یکی از انواع کوکوهای سنتی و خوشمزه ایرانی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه باقالی پلو با گردن خوشمزه و مخصوص به روش پسران کریم

طرز تهیه باقالی پلو با گردن خوشمزه و مخصوص به روش پسران کریم

طرز تهیه باقالی پلو با گردن باقالی پلو با گردن یکی از انواع غذاهای بسیار خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که در مجالس خاص سرو می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی …

طرز تهیه قارچ شکم پر خوشمزه ایتالیایی به روش رستورانی

طرز تهیه قارچ شکم پر خوشمزه ایتالیایی به روش رستورانی

طرز تهیه قارچ شکم پر قارچ شکم پر یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که با دستورهای بسیار متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش آشپزی در ادامه با …

طرز تهیه پیراسا تاواسی

طرز تهیه پیراسا تاواسی , دستور پخت کوکو تره فرنگی ترکیه ای پیراسا تاواسی

پیراسا تاواسی یکی از انواع کوکوهای سنتی و خوشمزه کشور ترکیه است که با تره فرنگی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه پیراسا تاواسی در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم برای ۲ نفر
تره فرنگی۳ عدد
تخم مرغ۳ عدد
آرد ذرت½ پیمانه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
روغن مایعبه مقدار کافی

طرز تهیه پیراسا تاواسی

مرحله اول

برای تهیه پیراسا تاواسی خوشمزه ابتدای کار تره فرنگی را به صورت حلقه ای نازک خرد می کنیم، سپس درون یک کاسه مناسب می ریزیم. در ادامه کاسه را با آب سرد پر می کنیم، سپس اجازه می دهیم گل و لای تره فرنگی ها خارج شود.

مرحله دوم

حالا تره فرنگی را درون آبکش می ریزیم و آبکشی می کنیم، سپس اجازه می دهیم آب اضافی اش کاملا خارج شود. توجه داشته باشید می توانید از برگ های تره فرنگی هم برای تهیه پیراسا تاواسی استفاده کنید.

مرحله سوم

در این مرحله تخم مرغ را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس با چنگال خوب هم می زنیم تا بافت تخم مرغ از لختگی خارج شود. در ادامه آرد ذرت را به تخم مرغ اضافه می کنیم و مجددا با چنگال هم میزنیم.

مرحله چهارم

حالا به هم زدن مخلوط تخم مرغ اضافه می دهیم تا آرد ذرت گلوله گلوله نشود. در ادامه نمک را به همراه فلفل سیاه به مخلوط تخم مرغ اضافه می کنیم و مجددا هم می زنیم، سپس تره فرنگی را به آن اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

در این مرحله یک تابه مناسب روی حرارت ملایم قرار می دهیم، سپس مقداری روغن مایع درون آن می ریزیم و اجازه می دهیم روغن گرم شود. در ادامه مایه پیراسا تاواسی را درون تابه می ریزیم، سپس درب تابه را می بندیم.

مرحله ششم

حالا اجازه می دهیم یک طرف پیراسا تاواسی کاملا طلایی شده، سپس خودش را بگیرد. در ادامه یک بشقاب روی مواد پیراسا تاواسی قرار می دهیم، سپس آن را بر می گردانیم و مجددا به طرفی که پخته نشده درون تابه قرار می دهیم.

مرحله هفتم

در نهایت اجازه می دهیم، طرف دیگر پیراسا تاواسی کاملا سرخ و طلایی شود، سپس خودش را بگیرد. در ادامه زمانی که پیراسا تاواسی کاملا پخت آن را از تابه خارج می کنیم، سپس به اندازه دلخواه برش می زنیم و با نان تازه سرو می کنیم. نوش جان.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 29 دی 1400
           
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.