روش پاک کردن کنگر به صورت مرحله به مرحله با نکات ریز آن

روش پاک کردن کنگر به صورت مرحله به مرحله با نکات ریز آن

پاک کردن کنگر کنگر یکی از نوبرانه های فصل بهار است. این سبزی خوشمزه بسیار خاصیت درمانی دارد. از جمله این فواید می توان به درمان سوهاضمه و احساس ناراحتی در معده …

نکات مهم در مورد روش نگهداری خرما و مدت زمان نگهداری

نکات مهم در مورد روش نگهداری خرما و مدت زمان نگهداری

روش نگهداری خرما اکنون که به روزهای ماه مبارک رمضان نزدیک می‌شویم، خیلی از افراد مقادیر بسیار بیشتری از خرما را در این دوران مصرف می‌کنند. اما برای اینکه بتوانید در این …

روش جوشاندن شیر محلی و فوت و فن های پاستوریزه کردن شیر

روش جوشاندن شیر محلی و فوت و فن های پاستوریزه کردن شیر

روش جوشاندن شیر محلی همان طور که می دانید، لبنیات به ویژه شیر منبع سرشاری از کلسیم و پروتئین است. یکی از انواع لبنیات که شکل محلی آن که فاقد نگهدارنده است، …

نحوه تشخیص زعفران اصل

فیلم تشخیص زعفران اصل از تقلبی عکس زعفران اصل آزمایش تشخیص زعفران اصل از تقلبی تشخیص زعفران اصل با جوش شیرین تشخیص زعفران اصل از تقلبی نی نی سایت عکس زعفران تقلبی پودر زعفران تقلبی تشخیص زعفران اصل از تقلبی با کاغذ کروماتوگرافی

زعفران یکی از ادویه های گران قیمت ایرانی است که به همین دلیل برخی افراد سودجو نمونه تقلبی آنرا می فروشند. با استفاده از این روش به سادگی می توانیم متوجه تقلبی بودن زعفران شویم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله نحوه تشخیص زعفران اصل در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

مواد لازم تشخیص زعفران اصل
زعفرانمقدار کمی
جوش شیرین۱ قاشق چایخوری
آب۱ فنجان

نحوه تشخیص زعفران اصل

مرحله اول

برای تشخیص زعفران اصل از تقلبی یک آزمایش بسیار قدیمی و ساده وجود دارد که در هر جایی می توانیم آنرا اجرا کنیم. برای اجرای این آزمایش به یک یا چند نوع زعفران، کمی جوش شیرین به عنوان محک و کمی آب نیازمندیم.

مرحله دوم

برای شروع به تعداد زعفران هایی که داریم فنجان آماده کرده و فنجان ها را تا نیمه از آب پر می کنیم. مثلا اگر سه نوع زعفران مختلف داریم، سه فنجان آماده می کنیم. در ادامه داخل هر فنجان نصف قاشق چایخوری جوش شیرین می ریزیم.

مرحله سوم

در این مرحله با یک قاشق کوچک جوش شیرین را هم می زنیم تا به طور کامل درون آب حل شود. در ادامه از هر مدل زعفران، مقداری به فنجان ها اضافه کرده و مجددا با قاشق کمی مخلوط می کنیم تا زعفران ها رنگ بدهند.

مرحله چهارم

حالا فنجان ها را کنار می گذاریم و اجازه می دهیم رنگ زعفران ها به طور کامل خارج شود. پس از گذشت مدتی فنجان ها را بررسی می کنیم، اگر رنگ آب زرد مایل به طلایی باشد، یعنی زعفران ما اصل و با کیفیت بالا می باشد.

مرحله پنجم

در صورتی که رنگ زعفران بیش از اندازه مایل به نارنجی باشد، یعنی از رنگ های غیر طبیعی استفاده شده و زعفران ما تقلبی می باشد. شاید تا قبل از این آزمایش فکر می کردید که رنگ نارنجی غلیظ زعفران، دلیل اصل بودن آن می باشد.

مرحله ششم

البته اگر زعفران را از شرکت های شناخته شده و برندهای معتبر تهیه کنیم دیگر نگرانی این را نخواهیم داشت که زعفرانمان تقلبی باشد. برای خرید فله ای زعفران و به مقدار زیاد حتما این آزمایش را انجام دهید تا از اصل بودن زعفران مطمئن شوید.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 22 دی 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.