روش پاک کردن کنگر به صورت مرحله به مرحله با نکات ریز آن

پاک کردن کنگر

پاک کردن کنگر مدت زمان نگهداری کنگر در فریزر تمیز کردن کنگر کوهی

کنگر یکی از نوبرانه های فصل بهار است. این سبزی خوشمزه بسیار خاصیت درمانی دارد. از جمله این فواید می توان به درمان سوهاضمه و احساس ناراحتی در معده و همین طور کم خونی بسیار اشاره کرد. این گیاه خودرو, ساقه و برگ های خارداری دارد و ساقه های آن نیز از نظر ضخامت، به کرفس شباهت دارند. می توانید ازاین گیاه خوشمزه، به صورت خام یا پخته استفاده کنید. برای طبخ خورش معروف کنگر نیز بعد از جدا کردن تیغ های روی ساقه های این گیاه، آن را در روغن تفت داده و از عطر و طعم دلپذیر آن لذت می برند. مهمترین و سخت ترین مرحله، پاک کردن کنگر است. با ما همراه باشید تا ترفندهای پاک کردن کنکر را بیاموزید.

چگونه کنگر را تمیز کنیم؟

مرحله اول

قبل از هر چیزی بهتر است از دستکش استفاده کنید. همان طور که گفتیم، کنگر نیز مانند کرفس شاخه های به هم پیوسته دارد. بهترین کار این است که بعد از بریدن انتهای ساقه ها، آن ها را از هم جدا کرده و سپس هر کدام را به تنهایی تمیز کنید.

مرحله دوم

برای تمیز کردن کنگر، از یک چاقوی بسیار تیز متوسط استفاده کنید. ابتدا با کشیدن تیغه چاقو از پایین به بالا روی ساقه، تیغ ها را جدا کنید. نیازی نیست خیلی فشار دهید. البته این را در نظر داشته باشید که معمولا تیغ های شاخه های داخلی خیلی نرم تر هستند. می توانید از جدا کردن آن ها صرف نظر کنید.

مرحله دوم

بعد از اینکه تیغ ها جدا شد، باید سر شاخه ها را ببرید. همان طور که گفتیم، ساقه های این گیاه خوراکی هستند.

مرحله سوم

کنگر ها را به تکه های ۵ سانتی متری خرد کنید. شستن این تکه ها خیلی راحت تر است.

مرحله چهارم

با آب سرد، کنگر ها را بشویید. بهتر است آن ها را در یک ظرف جادار ریخته و رویش آب سرد بریزید. برای ضد عفونی کردن، می توانید کمی نمک نیز به آن اضافه کنید. بعد از چند دقیقه، کنگر را آب بکشید تا سیاه نشود.

مرحله پنجم

کنگرهای تمیز را، روی یک حوله کاغذی یا پارچه تمیز پهن کنید تا آب اضافی آن کشیده شود.

نکته طلایی

می توانید کنگر تازه را با گوشتکوب له کرده و آن را با ماست میل کنید. می توانید تکه های کنگر را برای مصارف آینده در فریزر منجمد کنید. اما ابتدا اجازه دهید کاملا خشک شوند.

مطالب پیشنهادی

دسته بندی: نکات آشپزی
بروز رسانی توسط در شنبه 30 اسفند 1399

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.