مطالب پر بازدید
آشنایی با خواص فندق افسونگر + مضرات ناشناخته این گیاه!

آشنایی با خواص فندق افسونگر + مضرات ناشناخته این گیاه!

خواص فندق افسونگر فندق افسونگر، گیاهی بومی آمریکای شمالی با خصوصیات و کاربردهای متنوع، حاوی ترکیبات متعددی است که آن را به عنصری مؤثر در مراقبت از پوست و درمان بیماری‌های پوستی …

روش نگهداری گوجه فرنگی در یخچال و فریزر + زمان نگهداری

روش نگهداری گوجه فرنگی در یخچال و فریزر + زمان نگهداری

روش نگهداری گوجه فرنگی گوجه‌فرنگی یکی از محصولات کشاورزی است که در آشپزخانه‌ها کاربرد فراوانی دارد. اما مشکل اصلی این است که این محصول به سرعت خراب می‌شود. در این مقاله، که …

معرفی چند راهکار طلایی جهت رسوب زدایی کتری و سماور

معرفی چند راهکار طلایی جهت رسوب زدایی کتری و سماور

رسوب زدایی کتری و سماور سماور و کتری جزو وسایل پرمصرف منزل محسوب می‌شوند که به مرور زمان رسوباتی ضخیم از جنس آهک در آن‌ها تشکیل خواهد شد. رسوبات آهکی باعث می‌شوند …

علت سیاه شدن موز + روش های جلوگیری از تغییر رنگ

علت سیاه شدن موز

علت سیاه شدن موز در یخچال چیکار کنم موز تو یخچال سیاه نشه نی نی سایت علائم موز خراب روش نگهداری موز در منزل نگهداری موز بیرون یخچال نگهداری موز در یخچال جلوگیری از سیاه شدن موز خرد شده نگهداری موز با سلفون

علت سیاه شدن موز به وجود گازی به نام اتیلن برمی‌گردد که از ساقه آن به بیرون منتشر می‌شود. این گاز در حالت طبیعی مسئول رسیده شدن میوه‌ها می‌باشد، اما اگر در موز این گاز به میزان بیش از حد تولید شود، باعث سیاه شدن آن می‌شود. تأثیر این گاز به حدی قوی است که حتی میوه‌های دیگری که در نزدیکی موز قرار دارند نیز ممکن است به‌سرعت رسیده یا گندیده شوند. برای جلوگیری از سیاه شدن موز، نیاز است روش‌هایی را اتخاذ کنیم که سرعت انتشار این گاز را کاهش دهند.

چلوگیری از تغییر رنگ موز

جدا کردن از سایر میوه‌ها

یکی از روش‌های مهم برای جلوگیری از سیاه شدن موز، جدا کردن آن از سایر میوه‌ها در جاهای نگهداری می‌باشد. این اقدام باعث می‌شود تا تماس با میوه‌های دیگر و تولید بیشتر گاز اتیلن کاهش یابد و کیفیت موز حفظ شود.

شستشوی موزها

همچنین، قبل از مصرف یا سرو موزها را به دقت بشویید تا از روند سیاه شدن آنها جلوگیری کنید. این کار باعث کاهش سرعت سیاه شدن موزها می‌شود و آنها را به مدت طولانی‌تر تازه نگه می‌دارد.

استفاده از سلفون

استفاده از سلفون نیز به عنوان یک روش موثر در جلوگیری از سیاه شدن موز مطرح است. با پوشاندن ساقه چوبی موز با سلفون، انتشار گاز اتیلن با سرعت کمتری اتفاق می‌افتد و موزها برای مدت زمان بیشتری رنگ اصلی خود را حفظ می‌کنند.

آویزان کردن موزها

با آویزان کردن موزها، اگر عجله‌ای در مصرف آنها ندارید، می‌توانید از سیاه شدن زودرس آنها جلوگیری کنید. به‌علاوه، می‌توانید موزها را دانه دانه در روزنامه پیچیده و نگهداری کنید تا طولانی‌تر شاداب باقی بمانند.

استفاده از فویل و زیپ‌کیپ

استفاده از فویل یا زیپ‌کیپ نیز به عنوان پوششی مناسب برای موزها برای جلوگیری از پخش بیشتر گاز اتیلن و حفظ تازگی آنها پیشنهاد می‌شود. در این روش، قبل از قرار دادن موزها در یخچال، آنها را در فویل یا زیپ‌کیپ بپوشانید تا از تماس با هوا و گاز اتیلن جلوگیری شود.

دسته بندی: خانه داری
آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 15 خرداد 1402

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.