درمان کبد چرب با روش های بسیار ساده و سنتی در منزل

درمان کبد چرب

درمان کبد چرب صفراوی درمان کبد چرب با عرقیات درمان کبد چرب در زنان درمان کبد چرب گرید 3 درمان کبد چرب با عرق کاسنی درمان کبد چرب در طب بوعلی درمان کبد چرب با خاکشیر درمان کبد چرب گرید 2

کبد یکی از حیاتی ترین اعضای بدن انسان است که وظیفه اصلی آن دفع سموم بدن و پاک سازی خون می باشد. اگر چربی موجود در کبد کمتر از ۱۰ درصد وزن کل کبد باشد، مشکلی ایجاد نمی کند، اما اگر این مقدار از ۱۰ درصد بیشتر شود، کبد چرب تشخیص داده می شود. برای مشاهده روش های خانگی و طبیعی درمان کبد چرب در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

روش های درمان خانگی

سرکه سیب

یکی از روش های بسیار قدیمی و سنتی برای پاکسازی چربی های کبدی مصرف سرکه سیب می باشد. مصرف سرکه سیب باعث می شود چربی های جمع شده در کبد از بین بروند و این بیماری درمان شود.

خواص چندگانه هلو برای کبد

هلو، به تصفیه کبد و دفع سموم آن کمک می‌کند، که می‌تواند بدن را از بیماری‌های مختلف مانند کبد چرب سمی محافظت کند. همچنین، هلو غنی از ویتامین A است و می‌تواند در پیشگیری و درمان عوارض ناشی از کمبود این ویتامین نقش داشته باشد. اطلاعات بیشتر در مقاله 👈 خواص هلو برای کبد چرب.

زردچوبه

زردچوبه از ادویه هایی است که در طب سنتی برای درمان کبد چرب تجویز می شود. این ادویه دارای آنتی اکسیدان های بسیار زیادی می باشد و به همین دلیل می تواند از انباشت چربی در کبد جلوگیری کند. نکته دیگری که باعث می شود زردچوبه در درمان این بیماری موثر باشد این است که این ادویه به هضم چربی غذا کمک شایانی می کند. راحت ترین روش استفاده از زردچوبه برای این منظور، اضافه کردن آن به غذا می باشد.

چای سبز

یکی دیگر از روش های طبیعی و سالم درمان این بیماری شایع مصرف چای سبز می باشد. مصرف چای سبز باعث می شود که از انباشته شدن چربی ها در کبد جلوگیری شود که همین امر می تواند باعث درمان و پیشگیری از ابتلا به بیماری های کبدی شود.

لیموترش

مصرف لیمو ترش تازه هم می تواند کمک شایانی به بهبود و پیشگیری از ابتلا به کبد چرب کند. لیموترش تازه حاوی مقادیر غنی از ویتامین C است و به همین دلیل می تواند به هضم غذا کمک کنمد. ضمن اینکه لیمو ترش می تواند به افزایش آنزیم تولید کبدی که وظیفه پاکسازی سموم کبد را دارد، کمک کند.

خاکشیر

اگر مبتلا به کبد چرب هستید، حتما نام شربت خاکشیر را در روش های درمانی خانگی این بیماری شنیده اید. مصرف خاکشیر به پاکسازی کبد و بهبود کبد چرب کمک می کند. برای مصرف خاکشیر توصیه می شود آنرا به همراه آب ولرم مصرف کنید.

روش های پیشگیری

پرخوری ممنوع!

یکی از مهمترین دلایلی که باعث می شود به کبد چرب مبتلا شوید، پرخوری است. برای سلامت کلی بدن و پیشگیری از ابتلاء به بیماری کبد چرب توصیه می شود تا زمانی که به طور کامل گرسنه نشده اید، از مصرف غذا پرهیز کنید تا از تداخل هضم و روی هم خوری جلوگیری شود.

هضم دهانی غذا

شاید باورش سخت باشد، اما جویدن درست غذا که با نام هضم دهانی هم شناخته می شود، یکی از راه هایی است که باعث می شود غذا راحت تر هضم شود، ضمن اینکه از پرخوری که یکی از عوامل اصلی کبد چرب است نیز جلوگیری می کند.

دسته بندی: بیماری و درمان
بروز رسانی توسط در چهارشنبه 4 مرداد 1402
توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.