مطالب پر بازدید
راهنمای جامع درمان بیماری گواتر + از روش‌های سنتی تا مدرن

راهنمای جامع درمان بیماری گواتر + از روش‌های سنتی تا مدرن

درمان بیماری گواتر بیماری گواتر که بزرگ شدن غده تیروئید را نشان می‌دهد، عمدتاً به دلیل نوسانات عملکردی این غده ایجاد می‌شود و می‌تواند به کم کاری یا پرکاری تیروئید مرتبط باشد. …

روش تازه نگه داشتن سبزی خوردن برای مدت طولانی در یخچال

روش تازه نگه داشتن سبزی خوردن برای مدت طولانی در یخچال

روش تازه نگه داشتن سبزی خوردن خوردن سبزی تازه در کنار وعده‌های غذایی یکی از عادات خانواده‌های ایرانی است؛ زیرا علاوه بر اینکه به حفظ سلامتی بدن کمک می‌کند، سبب دلچسب‌تر شدن …

روش ساده برای شکستن تخم مرغ با یک دست به روش حرفه ای ها

روش ساده برای شکستن تخم مرغ با یک دست به روش حرفه ای ها

شکستن تخم مرغ با یک دست افراد زیادی در سراسر دنیا، عاشق تماشای برنامه های آشپزی هستند. بسیاری از این افراد، شاید هرگز بسیاری از آن غذاها را خودشان درست نکنند اما …

باورهای اشتباه در مورد درست کردن ماکارونی به صورت آبکش

باورهای اشتباه در مورد ماکارونی

باورهای اشتباه در مورد ماکارونی ایرانی آبکش دمی

امروزه انواع و اقسام ماکارونی، اسپاگتی و پاستا، در سراسر دنیا وجود دارد. ایران، یکی از با کیفیت ترین ماکارونی های دنیا را تولید می کند و طعم ماکارونی های ایرانی بسیار بسیار پرطرفدار است و حتی به بسیاری از کشورهای دیگر نیز صادر می شود. ماکارونی، بسیار غذای محبوبی است. یکی از دلایل محبوبیت ماکارونی این است که می توانید کاملا خلاقانه و با هرچیزی که دلتان می خواهد آن را تهیه کنید. انواع بسیاری سس و ادویه در طبخ ماکارونی کاربرد دارد و هر کسی می تواند یک دستور ویژه و منحصر به فرد برای خودش داشته باشد. در این مقاله به برخی از باورهای نادرست پیرامون طبخ ماکارونی می پردازیم. با ما همراه باشید.

;

چگونه در پخت ماکارونی اشتباه نکنیم؟

باور اشتباه اول:

همیشه ماکارونی تازه بهتر از ماکارونی خشک است.

همان طور که می دانید ماکارونی یکی از غذای سنتی ایتالیایی است. در اقصی نقاط ایتالیا به شیوه های متفاوتی خمیر ماکارونی را به شکل تازه تهیه کرده و بلافاصله با آن ماکارونی می پزند. دستور تهیه خمیر ماکارونی به سادگی در اینترنت در دسترس است و می توانید در صورت تمایل خودتان نیز ماکارونی تازه درست کنید. نمی توان با قطعیت گفت که حتما ماکارونی تازه از خشک بهتر است چرا که برای هر کدام از این دو نوع ماکارونی، روش طبخ و سس مختلفی وجود دارد.

باور اشتباه دوم:

به آبی که ماکارونی را می جوشانید نمک نزنید.

ماکارونی یک غذای پر نشاسته است و برای اینکه طعم واقعی آن بعد از طبخ مشخص شود لازم است که هنگام پختن آن در آب جوش، نمک اضافه کنید. این نکته همیشه بر روی بسته بندی ماکارونی نیز ذکر شده است. با اضافه کردن نمک، طعم واقعی ماکارونی مشخص می شود.

باور اشتباه سوم:

حتما ماکارونی را بعد از پخت آب بکشید و بشویید.

نشاسته داخل ماکارونی بسیار با ارزش و مفید است. برای سالادهای سرد، باید پاستا را آب بکشید در غیر این صورت با شستن تنها نشاسته های آن را از بین می برید. شستن ماکارونی باعث می شود که سس به خوبی روی آن نچسبد. می توانید با یک چنگک ماکارونی ها را از آب خارج کنید.

باور اشتباه چهارم:

می توان در هر ظرفی می شود ماکارونی را پخت.

در نظر داشته باشید که باید برای پخت ماکارونی همیشه یک قابلمه جادار را انتخاب کنید و به اندازه کافی در آن آب بریزید. اگر فضای داخل قابلمه به نسبت حجم ماکارونی کم باشد، ماکارونی شما به هم می چسبد. آب باعث می شود که نشاسته رقیق شده و از چسبندگی بیش از حد ماکارونی ها به همدیگر جلوگیری می کند.

باور اشتباه پنجم:

ماکارونی را در آب بجوش بریزید.

برخی معتقدند که حتما باید آب و نمک درون قابلمه به نقطه جوش رسیده باشد تا ماکارونی ها را به آن اضافه کنید. اگر آب تنها گرم و نه جوش باشد، بر خلاف باور این افراد، نه تنها هیچ مشکلی ایجاد نمی شود بلکه طعم نهایی غذا نیز فوق العاده خواهد بود.

باور اشتباه ششم:

اضافه کردن روغن به آب در حال جوش الزامی است.

خیر. شاید دلیلی که به ذهنتان برشد این باشد که با اضافه کردن روغن از چسبیدن ماکارونی ها جلوگیری می کنید. باید بدانید که اگر قابلمه شما به اندازه کافی بزرگ باشد و دمای آب نیز مناسب باشد، هرگز ماکارونی ها به هم نمی چسبند. امیدواریم با دانستن این نکات بتوانید ماکارونی های خوشمزه تری بپزید و نوش جان کنید.

مطالب پیشنهادی

دسته بندی: نکات آشپزی
آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 2 فروردین 1400
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.