از بین بردن بوی بد روغن از لباس + نکات و ترفندهای کاربردی

از بین بردن بوی بد روغن

از بین بردن بوی بد روغن از بین بردن بوی بد روغن مایع نی نی سایت از بین بردن بوی روغن زیتون از لباس از بین بردن بوی روغن ماهی از لباس از بین بردن بوی روغن نباتی از بین بردن بوی روغن چرخ خیاطی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که از بوی چربی و روغن نفوذ یافته به لباس‌هایتان خسته شده‌اید، مقاله حاضر با ارائه چند روش خانگی به شما کمک می‌کند تا این بو را از بین ببرید. برای مشاهده مقاله از بین بردن بوی بد روغن در ادامه با سایت چی شی همراه باشید.

رفع بوی روغن و چربی از لباس ها

حذف بوی چربی با استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین

سرکه سفید و جوش شیرین دو ماده طبیعی و خانگی هستند که با کمک آن‌ها می‌توانید بوی نامطبوع چربی و روغن را از لباس‌هایتان حذف کنید. برای این کار، یک فنجان سرکه سفید و یک فنجان جوش شیرین را در یک لگن مخلوط کنید. لباسی که می‌خواهید بوی چربی از آن حذف شود را در این محلول به مدت ۳۰ ثانیه مخلوط کنید، سپس  اجازه دهید به خوبی خیس بخورد. پس از گذشت ۴ ساعت، لباس را از محلول بیرون آورده و مانند همیشه آن را بشویید و خشک کنید.

استفاده از نوشابه برای حذف بوی چربی از لباس

نوشابه، به خاطر داشتن خاصیت اسیدی، می‌تواند ذرات چربی و بوی نامطبوع از سطح لباس را پاک کند. برای این کار، یک قوطی نوشابه را به همراه پودر شوینده درون ماشین لباسشویی بریزید و ماشین را روشن کنید. این روش برای محیط زیست نیز بی‌ضرر است.

حذف بوی چربی با استفاده از مایع سفید کننده

مایع سفید کننده، به عنوان یک پاک‌کننده قوی، می‌تواند برای حذف بوی چربی از لباس‌های سفید استفاده شود. این مایع، هم بوی چربی را حذف می‌کند و هم لباس را سفیدتر می‌کند. فقط توجه داشته باشید که این روش فقط برای لباس‌های سفید قابل استفاده است و برای لباس‌های رنگی مناسب نیست.

استفاده از پودر لباسشویی برای حذف بوی چربی

پودر لباسشویی، با داشتن مواد شوینده خاص، می‌تواند به خوبی لکه‌های چربی و روغن را از پارچه لباس حذف کند. برخی از این پودرها حاوی آنزیم‌هایی هستند که برای حذف چربی روی پارچه انتخاب خوبی می‌باشند. برای استفاده، کافی است پودر موردنظر را با مقداری آب مخلوط کرده و لباس را در آن خیس کنید. سپس لباس را بشویید و خشک کنید.

استفاده از بوراکس برای حذف لکه‌های چربی از روی لباس

برای شروع، نیاز به یک قاشق غذاخوری بوراکس و یک گالن آب گرم خواهید داشت. بوراکس یک ماده قلیایی است که با خنثی‌کردن لکه‌های اسیدی و تغییر پی‌اچ آب، عملکردی موثرتر از مواد شوینده‌ی لباس دارد. ابتدا بوراکس را در آب گرم حل کرده و سپس لباس خود را به مدت ۳۰ دقیقه در آن بخیسانید. پس از آن، لباس را در ماشین لباسشویی شستشو دهید. همچنین، می‌توانید یک دوم فنجان بوراکس را به هر بار شستشو در لباسشویی اضافه کنید تا لباس‌هایتان بوی تازه‌تری به خود بگیرند. توجه داشته باشید که بوراکس می‌تواند پوست، چشم و اعضای داخلی بدن را تحریک کند بنابراین باید آن را از دسترس کودکان دور نگهدارید.

استفاده از صابون مخصوص ظرفشویی برای حذف لکه‌های چربی

یکی دیگر از روش‌های ساده و کارا برای حذف لکه‌های چربی از روی لباس، استفاده از صابون ظرفشویی است. ابتدا، یک چهارم فنجان صابون ظرف را در مقداری آب گرم حل کرده و لباس‌های آلوده را به مدت ۳۰ دقیقه در آن بخیسانید. سپس، با دستانتان برخی قسمت‌های لباس را بمالید و لباس را در لباسشویی بریزید و روند شستشو را شروع کنید. صابون ظروف به طور ویژه برای از بین بردن چربی‌ها بسیار عالی است و یک راه‌حل ایده‌آل برای از بین بردن لکه‌های روغن موتور و لکه‌های باقیمانده چربی مواد غذایی می‌باشد.

دسته بندی: خانه داری
بروز رسانی توسط در شنبه 3 تیر 1402

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.