طرز بو دادن تخمه کدو به روش بازاری با طعم های متنوع

طرز بو دادن تخمه کدو به روش بازاری با طعم های متنوع

طرز بو دادن تخمه کدو بازاری بو دادن تخمه کدو یک فعالیت خوشمزه و هیجان انگیز است. تبدیل این خوراکی به یک تخمه شور و خوش طعم، برای تمامی افراد، از کودکان …

ترفندی برای گرفتن رنگ بیشتر زعفران و غلیظ شدن رنگ زعفران

ترفندی برای گرفتن رنگ بیشتر زعفران و غلیظ شدن رنگ زعفران

ترفندی برای گرفتن رنگ بیشتر زعفران همان طور که می دانید، زعفران از دیرباز به عنوان گران ترین ادویه جهان بر حسب وزن شناخته می شود. ایران بزرگترین صادر کننده زعفران جهان …

روش شستن کلم بروکلی و از بین بردن انگل های درون کلم بروکلی

روش شستن کلم بروکلی و از بین بردن انگل های درون کلم بروکلی

شستن کلم بروکلی کلم بروکلی یکی از حساس ترین سبزیجات است. حتما دقت کرده اید که در فروشگاه ها نیز، همیشه روی آن را با سلفون می پوشانند. این کلم خوشمزه را …

تازه نگه داشتن توت فرنگی

نگهداری توت فرنگی در یخچال نی نی سایت طرز شستن و نگهداری توت فرنگی نگهداری توت فرنگی در فریزر نی نی سایت تازه نگه داشتن توت سفید نگهداری توت فرنگی در فریزر با توت فرنگی خراب شده چه کنیم

توت فرنگی یکی از میوه‌های خوشمزه و محبوب است که فصل خاصی برای رشد ندارد و در سراسر سال می‌توان آن را پیدا کرد. اما چگونه می‌توان توت فرنگی را تازه نگه داشت؟ در این مقاله به بررسی روش‌های مختلف نگهداری توت فرنگی خواهیم پرداخت.

تازه نگه داشتن توت فرنگی

نگهداری در یخچال

یکی از روش‌های معمول برای نگهداری توت فرنگی، قرار دادن آن در یخچال است. اما باید به چند نکته توجه کرد. اولا، توت فرنگی باید در یک ظرف با درپوش باز قرار گیرد تا هوا بتواند به آن دسترسی داشته باشد. دوما، توت فرنگی نباید شسته شود قبل از اینکه در یخچال قرار گیرد. آب می‌تواند باعث تسریع فرایند فساد شود.

فریز کردن توت فرنگی

اگر می‌خواهید توت فرنگی را برای مدت طولانی‌تری نگه دارید، می‌توانید آن را فریز کنید. ابتدا توت فرنگی را بشویید و خشک کنید. سپس آن را روی یک سینی قرار دهید و در فریزر بگذارید. پس از اینکه توت فرنگی کاملاً یخ زده شد، می‌توانید آن را در یک کیسه فریزر قرار دهید.

استفاده از سرکه

سرکه یک ماده طبیعی است که می‌تواند جلوی رشد باکتری‌ها و کپک را بگیرد. برای استفاده از این روش، توت فرنگی را در یک محلول از سرکه و آب (یک قسمت سرکه به سه قسمت آب) قرار دهید. بعد از چند دقیقه، آن را خوب بشویید تا بوی سرکه از بین برود. سپس توت فرنگی را خشک کنید قبل از اینکه در یخچال قرار دهید.

نگهداری در محیط خشک و سرد

توت فرنگی باید در محیطی خشک و سرد نگهداری شود. اگر محیطی رطوبتی و گرم باشد، توت فرنگی سریع‌تر فاسد می‌شود. بنابراین، اگر قصد دارید توت فرنگی را در خارج از یخچال نگه دارید، مطمئن شوید که در محیطی خشک و سرد قرار دارد.

جدا کردن توت فرنگی فاسد

اگر یک توت فرنگی فاسد در بین توت فرنگی‌های تازه باشد، می‌تواند باعث شود توت فرنگی‌های دیگر نیز سریع‌تر فاسد شوند. بنابراین، همیشه باید توت فرنگی‌های فاسد را از بین توت فرنگی‌های تازه جدا کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید توت فرنگی را برای مدت طولانی‌تری تازه نگه دارید و از خوردن این میوه خوشمزه لذت ببرید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 30 اردیبهشت 1402

کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.