مطالب پر بازدید
طرز تهیه فلافل خانگی خوشمزه و مخصوص مثل ساندویچی ها

طرز تهیه فلافل خانگی خوشمزه و مخصوص مثل ساندویچی ها

طرز تهیه فلافل فلافل یکی از انواع غذاهای خوشمزه عربی است که به عنوان یک غذای بین المللی در سراسر جهان شناخته می شود. این غذای خوشمزه به چند دلیل از محبوب …

درمان سه سوته کبد چرب + افسانه است یا واقعیت دارد؟

درمان سه سوته کبد چرب + افسانه است یا واقعیت دارد؟

کبد چرب را سه سوته درمان کنید “کبد چرب را سه سوته درمان کنید” – شاید همچون خیلی از افراد، شما نیز با شنیدن این جمله، کنجکاو و امیدوار شده‌اید. در این …

علائم کیسه صفرا در زنان و مردان + روش های درمان

علائم کیسه صفرا در زنان و مردان + روش های درمان

علائم کیسه صفرا کیسه صفرا یک عضو کوچک گلابی شکل در بدن است که در قسمت زیر کبد قرار گرفته و توسط مجراهایی به کبد، روده و معده متصل شده که هنگام …

ارتباط حالت خوابیدن و آلزایمر + پوزیشین صحیح برای خواب

ارتباط حالت خوابیدن و آلزایمر

حالت های خوابیدن در ارتباط مستقیم با آلزایمر , پوزیشن خوابیدن و بیماری آلزایمر

خواب، مقوله ای که ارتباط مستقیم با سلامت دارد، همچنین روان آدمی نیز با خواب مفید در آرامش به سر می برد و باعث می شود هر چه بهتر از پس کارهای روزانه برآمده و در مقابل از زندگی با کیفیت تری بهره برد. و اما برای داشتن این خواب با کیفیت باید پوزیشنی مناسب را انتخاب کرد چرا که این امر ارتباطی مستقیم با بیماری آلزایمر دارد که تقریبا همه افراد از آن ترس بسزایی دارند. نمی توان این نکته را یادآوری نکرد که آلزایمر راه درمان ندارد اما راه های مختلفی جهت پیشگیری دارد. که در این مقاله به بررسی ارتباط حالت خوابیدن و آلزایمر می پردازیم.

مشکلات خواب مساوی با ابتلا به آلزایمر

پوزیشن مناسب برای خوابیدن

در این بخش سعی بر آن داریم که توضیحاتی در باب انتخاب پوزیشن مناسب برای خوابیدن در جهت کاهش خطر ابتلا به آلزایمر را با شما دوست گرامی در میان بگذاریم.

خوابیدن به پهلو

در ابتدا باید گفت که هنوز حالت های مختلف خوابیدن نیاز به تحقیقات فراوانی دارد و در دست بررسی و تحقیق می باشد. اما دانشمندان به این نتیجه دقیق رسیده اند که احتمال ابتلا به آلزایمر ارتباطی موثر و مستقیم با حالت خوابیدن دارد و خوابیدن به پهلو را پس از بررسی های فراوان مقابل افکار عموم  قرار داده اند اما در مورد پوزیشن های دیگر هنوز در حال تحقیق و بررسی هستند.

به پهلو خوابیدن باعث می شود که مواد زائد شیمیایی از مغز پاکسازی شود و این حالت خوابیدن باعث کارکرد بهتر بدن می باشد و ستون فقرات در وضعیت آرامتری قرار دارد و همین امر بدن را در حالت استاندارد قرار می دهد، بنابراین کیفیت خواب را افزایش می دهد. البته این نتایج از سال ۲۰۱۵ توسط محققان مورد بررسی و اعلام نتیجه قرار گرفته است.

روش درست خوابیدن

برای این پوزیشن ابتدا باید یک بالش مناسب انتخاب کنید که انحنای ستون فقرات را حفظ کند و تنش را از این ناحیه بردارد و فشار را در کل اندام های بدن تقسیم کند. نکته دیگر این است که این بالش از جنسی باید انتخاب شده باشد که سر و دست شما را در حالتی آرام و بدون فشار در بر بگیرد.

دفع مواد زائد شیمیایی

با دفع مواد زائد شیمیایی از بدن و پروتئین های آسیب زننده از مغز، استراحت در چنین حالتی ستون فقرات را محکم می کند که باعث کاهش اسید معده می شود و بازگشت اسید را از معده به سمت بالا قطع می کند و نکته مهم همینجاست که تمامی این پاکسازی ها، شما را از خطر ابتلا به آلزایمر می رهاند.

دسته بندی: بیماری و درمان
آخرین بروز رسانی در : جمعه 18 آذر 1401
توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.