ترکیب دقیق سبزی پلویی و فوت و فن های آماده کردن سبزی پلویی

ترکیب دقیق سبزی پلویی و فوت و فن های آماده کردن سبزی پلویی

ترکیب سبزی پلویی همان طور که می دانید، برای خورش ها و خوراک های متفاوت، از ترکیب مختلفی از سبزی ها استفاده می شود. حتی یک غذای ثابت هم ممکن است در …

نکات طلایی خیارشور و فوت و فن های خیارشور حرفه ای بازاری

نکات طلایی خیارشور و فوت و فن های خیارشور حرفه ای بازاری

نکات خیارشور شور کردن، یکی از قدیمی ترین روش های نگهداری مواد غذایی است. بی شک یکی از محبوب ترین چاشنی های شور در دنیا، خیار شور است. عطر و طعم خیارشور، …

روش های گرفتن تلخی بادمجان قبل و بعد از پخت و سرخ کردن

روش های گرفتن تلخی بادمجان قبل و بعد از پخت و سرخ کردن

گرفتن تلخی بادمجان هنگام خرید بادمجان، اکثر افراد سعی می کنند تا بادمجان هایی کاملا سالم و شیرین را انتخاب کنند. بعضی وقت ها ممکن است علی رغم تلاش شما، بادمجان تلخ …

ظرفهای مناسب مایکروویو

ظرفهای مناسب مایکروویو ظرف مناسب پخت کیک در ماکروفر ظرف مخصوص مایکروفر دیجی کالا ظروف قابل استفاده در سولاردام ظرف تفلون در مایکروفر علامت ظروف پلاستیکی قابل استفاده در مایکروویو خرید ظرف شیشه ای مایکروویو ظروف قابل استفاده در مایکروویو

اگر شما در آشپزخانه خود یک مایکروفر دارید، بدون شک یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه های شما انتخاب ظروف مناسب مایکروویو است. حتماً شما هم نمی دانید ظروف چینی مناسب هستند یا ظروف سرامیکی. شاید هم فکر می‌کنید هیچ کدام از این ها مناسب نیستند و باید به فکر خرید ظروف دیگری باشید. بدون شک ظروف مقاوم برای مایکروویو بسیار مهم و حیاتی هستند. اینکه بدانید دقیقا چه چیزی برای مایکروفر مناسب است، کمی سخت است. البته این موضوع نیاز به اطلاعات عمیقی دارد، که ما در این مقاله سعی داریم درباره ظروف مناسب مایکروویو اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

ظرف مناسب برای مایکروویو

بیشتر بدانیم

حتماً برای شما هم پیش آمده است داخل ظرفی غذای خود را میریزید و آن را داخل مایکروفر قرار می دهید تا گرم شود. اما پس از گذشت چند ثانیه دلشوره می گیرد که آیا این ظرف برای مایکروویو مناسب بود یا نه. یا حتی نگران می شوید که نکند ظرفی که داخل مایکروویو گذاشته‌اید، باعث انفجار یا خراب شدن مایکروویو و اتصال برق و هزاران اتفاقات دیگر شود. اما یک بار برای همیشه ما در اینجا ظروف مناسب مایکروویو را به شما معرفی می کنیم. همچنین درباره ی ویژگی ظروف مناسب مایکروویو نیز صحبت خواهیم کرد.

ظروف مناسب مایکروویو از نظر شکل و جنس

ابتدایی ترین و ساده ترین ویژگی ظروف مناسب مایکروویو بدون شک، شکل آن ها است. شاید تا الان به این موضوع اصلا توجه نمی کردید. اما باید بگویم شکل ظرف نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. جالب است بدانید که ظروف گرد یا بیضی شکل خیلی کاربردی تر و بهتر از ظروف مربعی شکل هستند. ظروف بیضی و دایره ای شکل باعث می‌شوند تا حرارت به طور یکنواخت به تمام قسمت های غذا برسد. اما اگر درون ظروف مربعی غذا را بریزید کناره های غذا بدون شک می سوزد.

ظروف گود و عمیق

همچنین تا حد ممکن سعی کنید ظروف گود تر و عمیق تر را انتخاب کنید. هرچه عمق ظرف شما بیشتر باشد، تماس بیشتری ایجاد می‌شود. از این رو این ها مناسب‌ترین ظرف برای غذا هستند. به طور واضح و شفاف می‌توانیم بگوییم کاسه ها بهترین ظروف برای مایکروویو هستند. بنابراین اگر خواستید ظروف مناسب مایکروویو را تهیه کنید، حتماً به سراغ کاسه ها بروید.

جنس ظرف ها

حالا که متوجه شدیم ظروف مناسب مایکروویو چه شکلی باید داشته باشند؛ باید این را هم بدانیم که جنس ظروف چه تاثیری بر مایکروفر دارند. همچنین باید بدانیم کدام جنس از ظروف برای استفاده در مایکروویو بهترین گزینه هستند. توجه داشته باشید ظروفی که جنس سیلیکونی دارند، یا ظروفی که از مواد قابل تجزیه ساخته شده اند، بهترین ظروف برای مایکروویو هستند. اما در کنار آن ها ظروف شیشه ای، پلاستیکی، ظروف سرامیکی و ظروف چینی نیز گزینه های مناسبی برای مایکروویو هستند. البته در این موارد یکسری نکات را هم باید در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. برای پخت کیک هم می‌توانید از قالب های سیلیکونی و یا حتی از ظروف سرامیکی استفاده کنید.

ویژگی ظروف مناسب مایکروویو

قبل از هرچیزی ایمنی مایکروویو یکی از مهمترین نکات است. اما برای این که ایمنی مایکروویو به خطر نیفتد، باید به چند نکاتی توجه داشته باشید؟ برخی از افراد تصور می کنند که ایمنی مایکروویو تنها به یکسری موارد محدود ختم می شوند. مثلاً فکر می‌کنند اگر ظرف، صفحه مایکروویو را خم نکند و یا باعث شکستن آن نشود، همین کافی است. اما ایمنی مایکروویو خیلی پیچیده تر و مهم تر از این موارد است.

ظروف ضد حرارت

توجه داشته باشید که بهترین و متداول ترین ظروف برای مایکروویو ظروف سرامیکی، شیشه‌ای و ضد حرارت هستند. توجه داشته باشید هر ظرفی که خریداری می کنید، باید حتما ضد حرارت باشد. ظروف کورل نیز از شیشه ساخته می شوند؛ بنابراین این ظروف برای استفاده در ماکروفر مناسب هستند. سرامیک از جمله موادی است که برای استفاده در مایکروویو کاملا مناسب بوده و خطری ندارد. توجه داشته باشید درباره ظروف سرامیکی هم باید حتما ظروفی را انتخاب کنید که برای مایکروویو خطرناک نباشند. بنابراین حتماً باید زیر این ظروف را چک کنید، تا مطمئن شوید که این ظرف مناسب مایکروویو است یا خیر.

ظروف دیگر

از دیگر مواردی که با خیال راحت می توانید آن را در مایکروفر قرار دهید، یکسری از محصولات کاغذی مخصوص برای پخت و پز هستند. این کاغذ ها شامل کاغذ روغنی، کاغذ مومی، حوله کاغذی و کیسه‌های پخت فر می‌شود. درباره کیسه‌های پلاستیکی تهویه و ظروف پلاستیکی هم باید بگویم که این ها هم جزو ظروف مناسب مایکروویو هستند. البته توجه داشته باشید که باید از پلاستیک‌هایی استفاده کنید که BPA ( مواد شیمیایی مورد استفاده در بطری پلاستیکی) نداشته باشند. همچنین این ظروف باید برچسب مخصوص مایکروویو را داشته باشد. درباره ظروف چینی هم باید مطمئن شوید که این ظروف مناسب مایکروویو باشند. زیرا درون برخی از ظروف چینی، موادی وجود دارد که باعث جرقه زدن یا خراب شدن مایکروویو می شود.

نکات مهم هنگام خرید ظروف مناسب مایکروویو

حال باید یکسری نکات مهم درباره ظروف مناسب مایکروویو را بدانید. این نکات مربوط به زمان خرید ظروف هستند. بنابراین با دقت کامل این موارد را بخوانید و سعی کنید در هنگام خرید به آن ها توجه کنید. زمانیکه می خواهید ظروف مناسب مایکروویو را خریداری کنید به طور کامل روی بسته بندی آن را مشاهده کنید. شما باید ببینید چه نمادهایی روی بسته بندی نوشته شده است. نماد ایمن برای مایکروویو یکسری خطوط موجدار است. بعضی اوقات هم ممکن است فقط یک خط موجدار وجود داشته باشد. در بسته بندی بعضی از ظروف نیز کلمه میکرو یا مایکروویو روی آن ها نوشته شده است. به این ترتیب اگر این موارد را مشاهده کردید، مطمئن شوید که ظرف انتخابی شما از انواع ظروف مناسب مایکروویو است.

نمادهای ظروف مناسب

این نکته هم لازم است بدانید که خطوط موج دار فقط نماد مایکروویو هستند. بنابراین هر جا که این نماد را دیدید، می توانید درباره ایمنی مایکروویو مطمئن باشید. یکسری نمادهای دیگر هم وجود دارند که برای موارد دیگر استفاده می شوند. مثلاً اگر خطوط مورب یا قطره های آب مورب را دیدید، بدانید که نماد ماشین ظرفشویی است. یا اگر دانه های برف را مشاهده کردید، بدانید که این ظرف برای فریزر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ما سعی کردیم تمام موارد مهم را درباره ی ظروف مناسب مایکروویو به شما آموزش دهیم. امیدواریم این مقاله به اندازه ی کافی برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب پیشنهادی

آخرین بروز رسانی در : دوشنبه 2 فروردین 1400
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.