اشتباهات رایج در پخت مرغ و روش های خوشمزه تر شدن مرغ

اشتباهات رایج در پخت مرغ و روش های خوشمزه تر شدن مرغ

اشتباهات رایج در پخت مرغ در اکثر غذاهای ایرانی و فرنگی، از مرغ به شکل های گوناگونی استفاده می شود. بعضی از این غذاها با ادویه ها و سبزیجات طعم دار می …

یک بار برای همیشه، فرق کباب سلطانی و کباب بختیاری چیست؟

یک بار برای همیشه، فرق کباب سلطانی و کباب بختیاری چیست؟

فرق کباب سلطانی و کباب بختیاری شاید امروزه همه ما کباب سلطانی را، یک کباب کاملا ایرانی بدانیم اما شاید برایتان جالب باشد که دستور پخت این کباب در زمان ناصرالدین شاه …

علت وا رفتن کوفته و فوت و فن درست کردن کوفته حرفه ای

علت وا رفتن کوفته و فوت و فن درست کردن کوفته حرفه ای

علت وا رفتن کوفته کوفته، یکی از کهن ترین انواع غذاهای ایرانی است. این غذای خوشمزه در ایران تنوع بالایی داشته و معمولا ترکیبی از گوشت و سبزیجات است که با انواع …

روش شستن خاکشیر

شستن خاکشیر نی نی سایت طرز شستشوی خاکشیر نحوه نگهداری خاکشیر شسته شده

خاکشیر، یکی از محبوب ترین نوشیدنی های سنتی ایرانی است. اوج مصرف این نوشیدنی به دلیل خاصیت رفع عطش آن، در روزهای ماه رمضان است. این گیاه خوشمزه به دو رنگ قرمز و قهوه ای وجود دارد که البته خاکشیر قرمز طعم تلخی دارد. اگر از خواص خاکشیر مطلع باشید حتما آن را در برنامه غذایی خود قرار خواهید داد. خاکشیر خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد و حتی آکنه و جوش را نیز درمان می کند. برای درمان تب بالا و خارش پوست نوزادان نیز می توانید از خاکشیر کمک بگیرید.هنگامی که این دانه خوشمزه را خریداری می کنید، می بینید که لا به لای دانه های خاکشیر املاح و شن ریزه هایی وجود دارد. این خیلی مهم است که بتوانید خاکشیر را به خوبی پاک کنید.

فوت و فن های شستشوی خاکشیر

نحوه شستن خاکشیر

اصطلاح جالبی که برای تمیزکردن خاکشیر استفاده می شود، ریگ شوری است! این اصطلاح اشاره به وجود داشتن دانه های ریز ریگ و شن در بین دانه های خاکشیر دارد.

مرحله اول

مقدار مورد نیاز از خاکشیر را در یک کاسه ریخته و بعد روی آن، آب بریزید. بعد از اضافه کردن آب، می بینید که خاکشیر گوله می شود. حتما باید به آرامی با یک قاشق یا چنگال تمیز، خاکشیرها را هم بزنید. با هم زدن خاکشیر، به مرور ته نشین می شود.

مرحله دوم

باید کمی منتظر باشید. در نظر داشته باشید که در بسیاری از موارد، مقداری خس و خاشاک سبک هم در بین خاکشیر وجود دارد. بعد از یک مدت می بینید که این خاشاک به روی آب می آید. بعد از اینکه آب را از روی خاکشیر به آرامی خارج کردید نمی توانید مطمئن شوید که کاملا تمیز شده است. این کار را باید تا چندین بار ادامه دهید. زمانی که آب روی خاکشیر کاملا صاف و زلال بود، کافی است.

مرحله سوم

باید بگویم که هنوز کار شست و شوی شما تمام نشده! حالا باید یک ظرف بزرگتر بردارید و هنگام منتقل کردن خاکشیر به داخل ظرف بزرگتر، آن را هم می زنید و به آرامی داخل ظرف بزرگ می ریزید. این کار به شما کمک می کند تا ریگ و شن هایی که سنگین تر هستند و ته ظرف ته نشین شده اند، در همان ظرف قبلی بمانند و به ظرف جدید منتقل نشود. بهتر است ظرف دوم، از جنس روی باشد. این مرحله را نیز باید چندین مرتبه تکرار کنید. تا خیالتان از بابت تمیز شدن خاکشیر راحت شود.

نکته طلایی

اگر بعد از خواندن این توضیحات به این نتیجه رسیده اید که از خیر شستن خاکشیر بگذرید، باید به شما خاطر نشان کنیم که امروزه اکثر خاکشیرهای بسته بندی استاندارد، پاک شده هستند و نیازی نیست تا چندی بار هر مرحله را تکرار کنید.

مطالب پیشنهادی

آخرین بروز رسانی در : شنبه 30 اسفند 1399
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.