روش نگهداری آلو برای مدت طولانی + نگات فریز کردن

روش نگهداری آلو

روش نگهداری آلو نگهداری الو در فریزر فریز کردن آلو

آلو، میوه‌ای است خوشمزه و لذیذ که در فصل تابستان با شادابی و طراوت خود به یک گزینه مناسب برای سبد میوه می‌شود. اما با این همه، نگهداری از آن می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، چرا که آلو با شکل خود که به سرعت دگرگون می‌شود و طعم آن که از لذت‌بخش به تلخ تبدیل می‌شود، می‌تواند غمگین‌کننده باشد. در این مقاله قصد داریم روش نگهداری آلو برای مدت زمان طولانی را بررسی کنیم.

نکاتی برای نگهداری و استفاده بهینه از میوه آلو

راه‌هایی برای رسیدن زودتر آلو

آلوهای سفت و نارس معمولاً در عرض چند روز و در دمای اتاق، کامل می رسند. مراقب باشید که این میوه‌ها را دور از نور مستقیم خورشید نگهداری کنید، زیرا ممکن است به جای رسیدن، فاسد شوند. در صورت عدم صبر برای اینکه آلوها به طور طبیعی برسند، می‌توانید با استفاده از یک کیسه کاغذی و نگهداری آلوها در آن برای مدت یک تا دو روز، فرآیند رسیدگی را تسریع کنید. کیسه کاغذی به نوعی محبوس کننده گاز اتیلنی است که از آلوها ساطع می‌شود و باعث می‌شود آنها زودتر برسند.

چگونه آلوهای رسیده را نگهداری کنیم؟

آلوهای رسیده را حتماً از آلوهای نارس جدا کنید. برای حفظ طول عمر آنها و جلوگیری از لکه‌دار شدن، آنها را در ظرف میوه‌خوری قرار ندهید. بهتر است آلوهای رسیده را در ظرف یا کارتون بزرگی قرار دهید که باهم کمترین تماس را داشته باشند.

نکاتی در مورد خرید آلو

چه آلوهایی را خریداری کنیم؟ چه از فروشگاه چه از باغ، همیشه از خرید آلوهای لکه‌دار و نرم اجتناب کنید. خرید آلو را با توجه به میزان و زمان مصرف خود تنظیم کنید. اگر قصد دارید آلوها را سریع مصرف کنید، به دنبال میوه‌های رسیده بگردید. اما اگر قصد مصرف آنها در طی چند روز را دارید یا تعداد زیادی آلو خریداری کرده‌اید، می‌توانید ترکیبی از میوه‌های رسیده و نارس را انتخاب کنید.

نگهداری آلو در فریزر

هنگام خرید یا برداشت آلو، آنهایی را انتخاب کنید که کاملاً رسیده، بدون چین و چروک و لکه هستند. پیش از فریز کردن آلو، آن‌ها را به خوبی بشویید، سپس با چاقو آن‌ها را برش دهید و هسته آن‌ها را جدا کنید. برش‌های آلو را با فاصله‌ی کافی از یکدیگر در یک ظرف قرار دهید تا در زمان فریز شدن به هم نچسبند. آلوها را در فریزر قرار داده و بگذارید تا سفت شوند، سپس آنها را در کیسه پلاستیکی بگذارید و دوباره فریز کنید. با استفاده از این روش، می‌توانید آلوها را تا شش ماه نگهداری کنید.

دسته بندی: نکات آشپزی
بروز رسانی توسط در شنبه 3 تیر 1402

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.