مطالب پر بازدید
علت سرگیجه و بی حالی ناگهانی + روش درمان خانگی

علت سرگیجه و بی حالی ناگهانی + روش درمان خانگی

علت سرگیجه سرگیجه به حالتی اطلاق می شود که اجسام پیرامون فرد در حال حرکت هستند و این احساس ناخوشایند ممکن است به دفعات مکرر همراه با فرد باشد. علت سرگیجه ممکن …

علت حرارت بالای بدن در زنان و مردان + روش درمان خانگی

علت حرارت بالای بدن در زنان و مردان + روش درمان خانگی

علت حرارت بالای بدن داغ شدن بدن می تواند دلایل متعددی داشته باشد اما حرارت بالای بدن بدون تب و عوامل بیرونی را باید مورد بررسی قرار داد تا بدن با مشکلات …

بررسی خواص دارویی و عوارض ناشی از مصرف ریوند چینی

بررسی خواص دارویی و عوارض ناشی از مصرف ریوند چینی

خواص ریوند چینی گیاه ریوند چینی به دلیل خواص فراوانی که دارد در زمینه‌های مختلفی مانند تقویت سیستم ایمنی، اثرات ضدباکتریایی، افزایش اشتها، کمک به رفع کم‌خونی، تقویت اعصاب و افزایش نشاط، …

علائم آلزایمر در افراد مسن و جوان + نشانه های اولیه

علائم آلزایمر

علائم الزایمر در جوانی چیست علائم اولیه آلزایمر علت آلزایمر علائم آلزایمر در بزرگسالان علائم آلزایمر در جوانی نی نی سایت علائم آلزایمر در میانسالی علائم مرگ بیماران آلزایمری

قبل از تشخیص هر بیماری از سوی پزشک خودمان می توانیم علایم و نشانه های آنها را در صورت مشاهده، شناسایی کنیم و هر چه زودتر در صدد درمان آن بیماری بکوشیم. بنابراین می توان گفت هر شخص پزشک خود است و سریعتر به تغییرات درون خود آگاهی پیدا می کند. برای هر بیماری برخی مشخصه ها از دیگر علائم آن پر رنگ تر است و بلافاصله پس از مشاهده آن زنگ خطر ابتلا به آن بیماری برای فرد روشن می شود. در این بخش می خواهیم به ساده ترین علائم آلزایمر بپردازیم.

پرسیدن مکرر نشانه های آلزایمر

سن و سال

درست است که با بالا رفتن سن و رخ دادن تغییرات در بدن انسان، ذهن و مغز نیز این تغییرات را اعمال می کنند. کاهش سطح توانایی ذهنی ممکن است در سنین پیری برای بسیاری از افراد اتفاق بیفتد اما مطالعات نشان می دهد این اتفاق ممکن است در سنین پایین تر نیز قابل رویت باشد. و اما بحثی که پیش آمده است این است که محققان به این نتیجه رسیده اند که پرس مکرر سوال امروز چند شنبه است می تواند یکی از نشانه های ابتلا به آلزایمر باشد.

فراموشی روزهای هفته

البته این نکته را باید گفت که نه اینکه با فراموش کردن گهگداری روزهای هفته و یا تاریخ روز ها همیشه نشان از بیماری باشد بلکه فراموشی همیشگی روزهای هفته می تواند زنگ خطری برای شروع و یا ابتلا به آلزایمر باشد.

گم کردن شمارش روزها

به این نکته می توان توجه کرد که دوران قرنطینه پاندمی کرونا باعث شد که با حضور دائمی در منزل نیاز ضروری و روزمره به تاریخ و روز و ساعت کمتر شود و همین امر سبب فراموشی بالقوه روزهای هفته و یا به اصطلاح گم کردن شمارش روزهای هفته شود.

فراموشی قرارها

می توان این مساله را هم مورد بررسی قرار داد که فراموشی های بیش از حد معمول ساعت و یا تاریخ های ملاقات و جلسات نیز می تواند از علایم اولیه ابتلا به آلزایمر باشد. در واقع باید گفت که آلزایمر باعث می شود که شما تقویم و زمان بندی های ذهنی را از دست بدهید.

شیرینی جات

تمایل داشتن به شیرینی جات به طرزی غیر طبیعی می تواند از علایم اولیه آلزایمر باشد. بدین شکل که فرد در ترجیح و انتخاب غذاها به سمت مواد غذایی شیرین می رود و مدام میل به بستنی دارد تاجایی که می تواند یک جعبه پر از شیرینی را حتی قبل از خواب میل کند.

کاهش توانایی مغز

افت توانایی مغز در بخاطر سپردن مسایل البته هر چند کوچک نیز از جمله این علایم به حساب می آید. گاهی اوقات برخی از این افت توانایی ها و یا فراموشی ها می تواند یک دلیل طبیعی داشته باشد که آن هم بالا رفتن سن می باشد اما باید توجه کرد که علایم پیری در افراد بسیار متغیر است و تجربه ها نیز متفاوت.

دسته بندی: بیماری و درمان
آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 20 آذر 1401
توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.