علائم اولیه بارداری + آشنایی با ریزترین نشانه های حاملگی

علائم اولیه بارداری + آشنایی با ریزترین نشانه های حاملگی

علائم اولیه بارداری بارداری یک فرایند طبیعی است که برای بسیاری از زنان در زندگیشان رخ می‌دهد. هنگامی که یک زن باردار می‌شود، بدنش تغییراتی را تجربه می‌کند که می‌تواند باعث علائم …

علائم آلزایمر

علائم الزایمر در جوانی چیست علائم اولیه آلزایمر علت آلزایمر علائم آلزایمر در بزرگسالان علائم آلزایمر در جوانی نی نی سایت علائم آلزایمر در میانسالی علائم مرگ بیماران آلزایمری

قبل از تشخیص هر بیماری از سوی پزشک خودمان می توانیم علایم و نشانه های آنها را در صورت مشاهده، شناسایی کنیم و هر چه زودتر در صدد درمان آن بیماری بکوشیم. بنابراین می توان گفت هر شخص پزشک خود است و سریعتر به تغییرات درون خود آگاهی پیدا می کند. برای هر بیماری برخی مشخصه ها از دیگر علائم آن پر رنگ تر است و بلافاصله پس از مشاهده آن زنگ خطر ابتلا به آن بیماری برای فرد روشن می شود. در این بخش می خواهیم به ساده ترین علائم آلزایمر بپردازیم.

پرسیدن مکرر نشانه های آلزایمر

سن و سال

درست است که با بالا رفتن سن و رخ دادن تغییرات در بدن انسان، ذهن و مغز نیز این تغییرات را اعمال می کنند. کاهش سطح توانایی ذهنی ممکن است در سنین پیری برای بسیاری از افراد اتفاق بیفتد اما مطالعات نشان می دهد این اتفاق ممکن است در سنین پایین تر نیز قابل رویت باشد. و اما بحثی که پیش آمده است این است که محققان به این نتیجه رسیده اند که پرس مکرر سوال امروز چند شنبه است می تواند یکی از نشانه های ابتلا به آلزایمر باشد.

فراموشی روزهای هفته

البته این نکته را باید گفت که نه اینکه با فراموش کردن گهگداری روزهای هفته و یا تاریخ روز ها همیشه نشان از بیماری باشد بلکه فراموشی همیشگی روزهای هفته می تواند زنگ خطری برای شروع و یا ابتلا به آلزایمر باشد.

گم کردن شمارش روزها

به این نکته می توان توجه کرد که دوران قرنطینه پاندمی کرونا باعث شد که با حضور دائمی در منزل نیاز ضروری و روزمره به تاریخ و روز و ساعت کمتر شود و همین امر سبب فراموشی بالقوه روزهای هفته و یا به اصطلاح گم کردن شمارش روزهای هفته شود.

فراموشی قرارها

می توان این مساله را هم مورد بررسی قرار داد که فراموشی های بیش از حد معمول ساعت و یا تاریخ های ملاقات و جلسات نیز می تواند از علایم اولیه ابتلا به آلزایمر باشد. در واقع باید گفت که آلزایمر باعث می شود که شما تقویم و زمان بندی های ذهنی را از دست بدهید.

شیرینی جات

تمایل داشتن به شیرینی جات به طرزی غیر طبیعی می تواند از علایم اولیه آلزایمر باشد. بدین شکل که فرد در ترجیح و انتخاب غذاها به سمت مواد غذایی شیرین می رود و مدام میل به بستنی دارد تاجایی که می تواند یک جعبه پر از شیرینی را حتی قبل از خواب میل کند.

کاهش توانایی مغز

افت توانایی مغز در بخاطر سپردن مسایل البته هر چند کوچک نیز از جمله این علایم به حساب می آید. گاهی اوقات برخی از این افت توانایی ها و یا فراموشی ها می تواند یک دلیل طبیعی داشته باشد که آن هم بالا رفتن سن می باشد اما باید توجه کرد که علایم پیری در افراد بسیار متغیر است و تجربه ها نیز متفاوت.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 20 آذر 1401
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.