آسیب های ناشی از نور کامپیوتر + عوارض کامپیوتر برای بدن

آسیب های ناشی از نور کامپیوتر

آسیب های ناشی از نور کامپیوتر جلوگیری از آسیب مانیتور به چشم درمان چشم درد ناشی از کامپیوتر اذیت شدن چشم با نور لپ تاپ عوارض کامپیوتر برای چشم آیا کار با کامپیوتر چشم را ضعیف میکند قطره چشم برای کار با کامپیوتر معاینه چشم با کامپیوتر

از زمانی که تلویزیون و کامپیوتر در خانه ها جا باز کرد و جزو اصلی و روتین خانه ها محسوب شد، هر شخصی با آسیب های آن نیز آشنایی داشت ولی بشر در کل، عادت به هر چیز که در وجودش نهادینه می شود، از معضلات و آسیب های آن فارق می ماند. کار کردن های طولانی مدت با کامپیوتر و هر وسیله ای که نور آن درست مقابل چشمان شما باشد آسیب هایی را برای شما در بر خواهد داشت. همانطور که گذشت می دانیم که ویروس کرونا باعث شد بسیاری از افراد کارهای خود را به خانه منتقل کنند و به اصطلاح به دور کاری روی بیاورند، اما از دوران همه گیری این بیماری هم که گذر کردیم بسیاری به این روند عادت کردند و همین رویه دورکاری را در پیش گرفتند. در این مقاله فرصت را غنیمت می شماریم و به ذکر این آسیب های ناشی از نور کامپیوتر می پردازیم.

ارتباط کامپیوتر و سلامت بدن

آسیب چشمی

کار کردن های طولانی مدت با کامپیوتر به دلیل نور زیاد بازتابی حاصل از صفحه مانیتور باعث آسیب های بسیاری بر روی چشمان شما می شود. طبق اطلاعات و آمارهای به دست آمده مردم تقریبا ۱۰ ساعت از شبانه روز را مقابل کامپیوتر سپری می کنند و همین امر تاثیر زیادی بر سلامتشان دارد. و به مرور باعث ایجاد مشکلات چشمی می شود. به این شکل که زمانی که شما با کامپیوتر کار می کنید کمتر پلک می زنید و همین امر باعث خشکی در چشم می شود و آبرسانی به چشم را به حداقل خود می رساند. به طور مثال اگر نور کامپیوتر را برای لحظه ای کم می کنید و متوجه می شوید که چشمانتان اذیت می شود به این نکته توجه داشته باشید که مقدار ساعتی بیش از توان چشمانتان از آنها کار کشیده اید و چشم ها فشار زیادی را متحمل شده اند.

آسیب های اندامی

کار کردن های مدام با کامپیوتر و نشستن های طولانی مدت بر روی صندلی رو به روی کامپیوتر باعث بروز مشکل پوزیشن های نامناسب به بدن و به ایجاد قوزهای ناشی از این رفتار می انجامد.

سر درد

ساعت های زیاد کار کردن با کامپیوتر این امر را سبب می شود که چشمان شما به آن نور عادت کند و ترک آن محل باعث تاری دید و سر درد های مداوم  برای شما به همراه خواهد داشت. و هر چه تعداد ساعت های کار کردن شما افزایش یابد این مشکل جدی تر خواهد شد.

راهکار

برای رهایی از مشکلات جدی برای افرادی که با کامپیوتر زیاد کار می کنند می توان از عینک های مخصوص نور کامپیوتر استفاده کرد تا میزان آسیب وارده به چشم را کمتر کرد. و یا می توان از قطره های اشک مصنوعی برای آبرسانی هر چه بیشتر چشم ها بهره برد. و اما باید برای کار کردن های مداوم با کامپیوتر هر چند ساعت یکبار از پشت میز بلند شوید و قدمی بزنید تا پوزیشن بدن تغییر کند و از گرفتگی های عضلانی خلاص شوید.

زمان طولانی ممنوع

کار کردن با کامپیوتر و در منزل چالش‌ هایی را به همراه دارد اما خیلی از افراد هم از این طریق درآمد کسب می کنند، از طرفی هم ممکن است که بعضی از آن ها به خاطر کسبِ پول بیشتر؛ بخواهند که بیشتر کار کنند و در نتیجه انرژی بالایی را اختصاص دهند که همین؛ قدرت بهره‌ وری شان را کاهش می دهد زیرا چشمان شان بعد از کار کردنِ زیاد با کامپیوتر آسیب می بیند.

دسته بندی: بیماری و درمان
بروز رسانی توسط در جمعه 18 آذر 1401
توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

مطالب پربازدید از سراسر وب

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.