علت بی اشتهایی در کودکان و بزرگسالان + روش های درمان

علت بی اشتهایی در کودکان و بزرگسالان + روش های درمان

علت بی اشتهایی غذا برای بدن از عوامل حیاتی محسوب می شود. موقع گرسنگی با همکاری مغز و روده انجام می شود که اگر زمانی شما بی اشتها بودید باید متوجه این …

حرکات ساده برای رفع استرس

حرکات ساده برای رفع استرس , ورزش های سبک برای رفع استرس و اضطراب

استرس یکی از مضامین مهم در زندگی مدرن امروزی است که کمابیش هر فرد، روزانه با آن دست و پنجه نرم می کند و برای رفع آن نیز با معضلات بسیاری رو به روست که اگر در صدد رفع استرس به وجود آمده برنیاید احتمال بروز مشکلاتی از این دست بیش از پیش در رو به روی آن شخص است. حال در این مقاله می توان بدون استفاده از تجویز دارو در جهت رفع استرس، تنها با استفاده از چندین حرکات ساده ورزشی؛ استرس را از بین برد و یا در جهت کنترل آن کوشید تا زندگی روزمره را دچار اختلال نکند و با آرامش خاطر پیش رفت.

ورزش و استرس

در پزشکی از نوع طب فشاری برای انجام حرکات ساده در جهت رفع استرس نام برده شده است. در اولین مرحله می توان هر کدام از اعضای بدن را با این طب درگیر کرد و در جهت رفع استرس از آن بهره برد. این نوع طب در چند ثانیه با تکرار در دفعات مداوم می تواند بسیار کمک کننده باشد.

فشار بر روی سر

مهمترین نقطه ای که سطح استرس بالایی دارد و حجم زیادی از استرس در آن منطقه جمع می شود سر است چرا که افکار در ذهن می چرخد و همین افکار باعث پریشانی و استرس می شود. چرا که وقتی در محیط کار حضور دارید می توانید با تکیه دادن به صندلی با ۲ انگشت به مدت ۲۰ ثانیه پشت گردن را ماساژ دهید و استرس را از این ناحیه دور کنید.

فشار بر روی گوش ها

در این ناحیه بدن می توانید با جسمی خارجی به ماساژ گوش ها بپردازید و با تنفس عمیق تورم و درد را نیز در این ناحیه کاهش دهید. دربرخی مقالات نیز به گوش ها به عنوان بهترین نقطه درمان استرس اشاره شده است.

فشار بر روی قفسه سینه و ابروان

استرس بر روی تنفس عادی تاثیر بسزایی دارد، اما می توان هنگام تنفس با انگشت قفسه سینه را به صورت نقطه ای ماساژ بدهید و تنفس خود را بهبود بخشید. و برای نمونه می توان از تنفس شکمی (دیافراگم) نیز برای تنفسی آرام بهره برد؛ حتی در صورت استرس بیش از حد می توانید میان دو ابرو ها را ماساژ دهید تا اعصابتان آرام گردد.

فشار در ناحیه دست ها

می توانید با بروز استرس، حتی عصبانیت ناشی از استرس را با فشارهای نقطه ای و یا ماساژ بر کف دست ها و یا ساعد و بازوهایتان از خود دور کنید و به آرامش برسید.

فشار در ناحیه پا

اگر استرس در ناحیه بالایی بدن دارید می توانید ساق پا را ماساژ دهید، بخصوص این ناحیه بیشتر برای خانم ها بهبود دهنده است. از ماساژ ناحیه پا حتی می توان برای درمان بیماری های اندام داخلی نیز استفاده کرد.

آخرین بروز رسانی در : چهارشنبه 16 آذر 1401
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.