مطالب پر بازدید
علائم کبد چرب در زنان + از اختلال در قاعدگی تا خستگی

علائم کبد چرب در زنان + از اختلال در قاعدگی تا خستگی

علائم کبد چرب در زنان با توجه به شرایط دنیای امروز که تحت تاثیر سبک زندگی شلوغ و مدرن قرار گرفته، استرس و بی‌تحرکی به عنوان دو عامل تعیین‌کننده در تحولات سلامتی …

علت درد استخوان در زنان و مردان + روش های درمان

علت درد استخوان در زنان و مردان + روش های درمان

علت درد استخوان در همین ابتدا به تعریف مختصری از استخوان و مفصل می پردازیم. چرا که این دو دارای دو عملکرد و دو ساختار متفاوت هستند. استخوان یک جسم جامد است …

عکس‌های جدید مدل هودی زنانه، برای بانوان شیک پوش!

عکس‌های جدید مدل هودی زنانه، برای بانوان شیک پوش!

مدل هودی زنانه هودی زنانه شیک نمادی از راحتی و زیبایی در عین حال است، طراحی‌های نوآورانه و متنوع آن به شما اجازه می‌دهد تا در هر موقعیتی، از یک دورهمی دوستانه …

علائم جنین دختر + روش های خانگی تشخیص بارداری دختر

علائم جنین دختر

علائم جنین دختر در دو ماهگی علائم صد در صد جنین دختر علائم جنین دختر در سونوگرافی علائم جنین دختر نی نی سایت علائم جنین دختر در دو ماهگی نی نی سایت علائم صد در صد جنین دختر نی نی سایت علائم جنین دختر در هفته هجدهم علایم واضح جنین دختر در ماه اول

بارداری برای بسیاری از زنان یکی از تجربیات مهم و مفرح زندگی است. در طول بارداری، پیشرفت جنین و تغییراتی که در بدن زن باردار رخ می‌دهد، باعث می‌شود که این دوره از زندگی به یادماندنی باشد. یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است در ذهن زنان باردار برایشان پیش بیاید، تشخیص جنسیت جنین است. با وجود این که تشخیص جنسیت جنین با استفاده از سونوگرافی ممکن است با دقت بالایی انجام شود، اما برخی علائم نیز ممکن است به عنوان نشانه‌هایی برای تشخیص جنسیت جنین دختر مورد استفاده قرار گیرند. در اینجا، برخی از علائم جنین دختر شامل فاصله تحتانی تحریک‌پذیر، حجم رحم، نسبت طول و عرض سر جنین و لبه‌های لگنی را بررسی کردیم. اما برای تشخیص جنسیت جنین، باید با استفاده از ترکیبی از این علائم و سایر نشانه‌های موجود، به نتیجه‌گیری نهایی برسیم. دوستان و خانواده ممکن است به نشانه هایی از داشتن دختر یا پسر اشاره کنند، اما بیشتر آنها احتمالاً بر اساس فرهنگ عامه است تا علم. سونوگرافی در هفته ۲۰ بارداری مطمئن ترین راه برای تشخیص جنسیت نوزاد است. امروز در چی شی به برخی از نشانه‌های سنتی که نشان می‌دهد کسی دختردار می‌شود، و همچنین اینکه آیا شواهد علمی برای حمایت از آنها دارد یا خیر، بحث می کنیم.

نشانه های بارداری دختر

تهوع شدید صبحگاهی

تهوع شدید صبحگاهی ممکن است نشانه داشتن یک دختر باشد. برخی افراد فکر می کنند که تهوع شدید صبحگاهی نشانه دختردار شدن است. در واقع، تحقیقات اخیر نشان می دهد که احساس بیماری در دوران بارداری ممکن است با جنسیت کودک مرتبط باشد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۷ نشان داد که زنان حامل دختر در مقایسه با زنان حامل پسر، التهاب بیشتری را در هنگام قرار گرفتن سیستم ایمنی بدنشان در معرض باکتری ها تجربه کردند. این تفاوت ممکن است بر روشی که زنان حامل دختر تهوع صبحگاهی را تجربه می کنند تأثیر بگذارد. آنها ممکن است بیشتر از کسانی که پسران را حمل می کنند احساس ناراحتی کنند. البته برای درک کامل اینکه آیا ارتباطی بین حالت تهوع صبحگاهی و جنسیت نوزاد وجود دارد، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

نوسانات خلقی شدید

تغییرات هورمونی در دوران بارداری اغلب می تواند باعث نوسانات خلقی شود. برخی از مردم فکر می کنند که زنانی که دختر دارند سطوح بالاتری از استروژن دارند و در نتیجه خلق و خوی پر نوسان تری دارند. با این حال، تحقیقات از این نظریه پشتیبانی نمی کند. سطح هورمون در دوران بارداری افزایش می یابد و پس از زایمان بدون توجه به اینکه جنین مذکر است یا ماده، کاهش می یابد.

افزایش وزن در حدود وسط

اگر زنی در دوران بارداری در حوالی وسط خود وزن زیادی اضافه کند، برخی افراد فکر می کنند که این بدان معناست که او دختر دارد. آنها همچنین ممکن است بر این باور باشند که افزایش وزن فقط در قسمت جلوی بدن نشان دهنده یک پسر است. باز هم، شواهد علمی این نظریه را تایید نمی کند. جایی که یک زن در بارداری وزن اضافه می کند به نوع بدن او بستگی دارد.

هوس قند

زنان اغلب هنگام بارداری ویار های جدیدی را تجربه می کنند. برخی از مردم فکر می کنند اگر زنی هوس شکر داشته باشد، ممکن است حامل دختر باشد، در حالی که هوس نمک ممکن است نشان دهنده پسر باشد.هیچ مدرک علمی وجود ندارد که نشان دهد هوس غذایی در دوران بارداری می تواند جنسیت کودک را نشان دهد.

سطوح استرس

اگر زنی قبل از باردار شدن سطح استرس بالایی داشته باشد، احتمال دختردار شدن او بیشتر است. سطح استرس یک زن قبل از بارداری ممکن است بر جنسیت کودک تأثیر بگذارد. یک مطالعه در سال ۲۰۱۲ نشان داد که بین سطوح هورمون استرس کورتیزول و نسبت تولد مرد به زن رابطه وجود دارد. در این مطالعه، زنانی که سطح کورتیزول بالایی داشتند، از نظر آماری بیشتر احتمال داشت که دختر داشته باشند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۳ نشان داد که در دو سال پس از زلزله در جزیره زاکینتوس یونان، نرخ تولد مردان کاهش یافته است. محققان گمان کردند که افزایش سطح استرس در جامعه جزیره بر نسبت تولد تأثیر می گذارد. تحقیقات بیشتری برای درک درست ارتباط بین استرس و جنسیت نوزادان متولد نشده مورد نیاز است.

پوست چرب و موهای کدر

برخی افراد بر این باورند که داشتن پوست چرب و موهای کدر ممکن است به این معنی باشد که زن حامل یک دختر است.این باور مبتنی بر علمی نیست. از سوی دیگر، تغییرات در تولید روغن یا ظاهر مو در دوران بارداری ممکن است به تغییرات هورمونی یا تغییر در رژیم غذایی مربوط باشد.

ضربان قلب سریع کودک

برخی افراد بر این باورند که اگر قلب نوزاد به سرعت می‌تپد، ممکن است دختر باشد. با این حال، محققان دهه‌ها پیش در مطالعه‌ای که هیچ تفاوت قابل‌توجهی بین ضربان قلب جنین‌های پسر و دختر پیدا نکرد، این افسانه را رد کردند.

نگه داشتن جنین در بالای شکم

نگه داشتن جنین در بالای شکم یکی از علائمی است که برای نشان دادن داشتن یک دختر بسیار تکرار می‌شود. با این حال، این نشانه هیچ اساس علمی ندارد. این که یک زن جنین خود را در کجای شکم حمل می‌کند، وابسته به نوع بدن، افزایش وزن، سطح تناسب اندام، قدرت عضلانی

روش پزشکان

بهترین فرصت برای تشخیص جنسیت نوزاد زمانی است که پزشک در هفته بیستم سونوگرافی انجام دهد. پزشک در حین اسکن به اندام تناسلی نوزاد نگاه می کند تا جنسیت او را تعیین کند. این معمولاً دقیق است اما نه همیشه، زیرا بسیاری از چیزها می توانند تصویر اولتراسوند را مبهم کنند. برخی از روش های دیگر وجود دارد که پزشک می تواند برای دریافت پاسخ قطعی انجام دهد، از جمله:

🟩 آمنیوسنتز

🟩 نمونه برداری از پرزهای جفتی

🟩 تست غیر تهاجمی قبل از تولد

🟦 پزشک معمولاً فقط در صورتی این روش ها را پیشنهاد می کند که نگران سلامت نوزاد باشد.

دسته بندی: بیماری و درمان
آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 27 فروردین 1402

توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.