علائم دیابت در ادرار + تمام آن چیزی که باید بدانید!

علائم دیابت در ادرار + تمام آن چیزی که باید بدانید!

علائم دیابت در ادرار از آنجا که دیابت به سرعت در سطح جهانی در حال افزایش است، می‌توان گفت که تقریبا هر خانواده ای حداقل یک عضو دارد که با این مشکل …

چه میوه هایی ویتامین b12 دارند؟ + اهمیت آن برای بدن

چه میوه هایی ویتامین b12 دارند؟ + اهمیت آن برای بدن

چه میوه هایی ویتامین b12 دارند ویتامین B12 یکی از ویتامین‌های حیاتی و محلول در آب است که بیشتر در محصولات حیوانی وجود دارد. این عنصر غذایی برای ساخت گلبول‌های قرمز خون …

علائم کاهش تستوسترون + تاثیر روی توانایی جنسی و سلامت

علائم کاهش تستوسترون + تاثیر روی توانایی جنسی و سلامت

علائم کاهش تستوسترون تستوسترون یک هورمون مردانه است که اصولاً در بدن انسان و به ویژه در بیضه‌های مردان تولید می‌شود. این هورمون در بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیکی و رفتاری مردان نقش …

چگونه به فردی که سکته کرده کمک کنیم

نبایدهای بزرگ هنگام کمک به فردی که سکته کرده , برای جلوگیری از سکته قلبی چه بخوریم جلوگیری از سکته قلبی اورژانسی , با فردی که سکته قلبی کرده چه کنیم , جلوگیری از سکته قلبی فوری در خانه

هنگام کمک به بیمارانی که بر بالین آنها می رسیم باید نکات امدادهای اولیه را رعایت کنیم تا این کمک رسانی منجر به وخیم تر شدن وضعیت آنها نشود بلکه در راستای سلامت آنها گام بردارد. اما در این مقاله سعی داریم صرفا در باب افرادی که سکته قلبی کرده اند نکاتی را متذکر شویم. چرا که باید ها و نباید هایی دارد که مرتکب شدن آنها به منزله جان بیمار تلقی می شود.

کمک های اولیه سکته قلبی

سکته قلبی چیست؟

سکته قلبی نامی متعارف در بین عموم است که با نام انفارکتوس و حمله قلبی نیز شناخته شده است. باید در توضیح مختصری باید گفت که حمله قلبی کاهش جریان خون در قسمت هایی از عضله قلب است و به همین دلیل است که کمک های اولیه هر چند ساده می تواند برای فرد بسیار حیاتی باشد.

آمار افراد سکته کرده

آمار نشان می دهد که ¼ افرادی که دچار سکته قلبی می شوند قبل از رسیدن به بیمارستان جان خود را از دست می دهند. اما می توان با انجام دادن اقداماتی سریع و صحیح جان این افراد را نجات داد. در زیر چند نمونه را برای شما شرح می دهیم.

خوابیدن و صحبت کردن

مطالعات نشان داده کسانی که بهبود می یابند، اظهار می کنند که در زمانی که در بستر بیماری بوده اند و همان هنگام سکته، احساس خواب آلودگی شدید داشته اند اما زمانی که فرد سکته قلبی می کند، زمان بسیار قابل اهمیت است و از طرفی به وی مجال صحبت کردن ندهید.

نوشیدنی، غذا و دارو

با این توضیح که دو نوع سکته وجود دارد، ۸۰ درصد سکته ها به خاطر لخته شدن خون در رگ ها اتفاق میفتد و ۲۰ درصد سکته هایی است که به خاطر پارگی رگ های خونی رخ می دهد و سریعا باید به اورژانس منتقل شوند. بنابراین از مصرف قرص های آسپرین به صورت خودسرانه ممانعت کنید. چرا که سکته در برخی افراد، بلع را دچار اختلال می کند.

نحوه انتقال بیمار به بیمارستان

احتمال زیادی وجود دارد موقع وقوع سکته، دست پاچه شوید و اقدام به انتقال بیمار به بیمارستان را داشته باشید. باید بگوییم انتقال بیمار سکته ای حتما باید با اقدامات اورژانس باشد چرا که افراد سکته ای دارای وضعیت پایداری نمی باشند و انتقال آنها باید همراه با کمک های اولیه مستمر باشد. به همین دلیل توضیه می شود سریعا با شماره اورژانس تماس بگیرید.

آخرین بروز رسانی در : شنبه 19 آذر 1401
توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.