تزیین شله زرد با طراحی جدید؛ طرح های خاص که تا حالا جایی ندیدی!

تزیین شله زرد

تزیین شله زرد

«شله زرد» یکی از اون دسرهای سنتی و پرطرفدار ایرانیه که همه ما باهاش خاطره داریم. حالا چه برای مهمونی‌ها، چه عزاداری‌ها، چه «ماه رمضون»، شله زرد همیشه یه جای ویژه‌ای داشته. اما چی می‌شه که یه دسر سنتی به یه اثر هنری تبدیل بشه؟ بله، درست حدس زدید، قضیه از تزیین شله زرد شروع می‌شه.

تزیین شله زرد

اول از همه بذارید یه چیزی رو روشن کنم؛ تزیین شله زرد هنر نیست، بلکه یه جور مهارته که هر کسی با یه کمی تمرین و خلاقیت می‌تونه توش استاد بشه. پس نترسید و با من همراه باشید تا یه سری ایده خفن برای تزیین شله زرد با هم مرور کنیم.

تزیین شله زرد

استفاده از خلال پسته و بادام

این روش تزیین، کلاسیک و همیشگیه. خلال پسته و بادام نه تنها رنگ و لعاب خاصی به شله زرد می‌دهند، بلکه طعم و بافتش رو هم غنی‌تر می‌کنند. اینجاست که می‌تونید خلاقیت به خرج بدید و با چیدمان‌های مختلف، یه اثر هنری خلق کنید.

تزیین شله زرد

دعوت از دارچین

دارچین، علاوه بر فواید سلامتی‌اش، می‌تونه به عنوان یه عنصر تزیینی شیک در شله زرد به کار رود. یه راه ساده اینه که دارچین رو به شکل پودر روی شله زرد بپاشید و با یه خلق الگوهای ساده مثل خطوط، دایره‌ها یا حتی نقش‌های پیچیده‌تر، زیبایی‌اش رو دوچندان کنید.

تزیین شله زرد

گلاب و زعفران

یه روش فوق‌العاده برای اضافه کردن رنگ و عطر به شله زرد، استفاده از گلاب و زعفرانه. می‌تونید با قلم‌مو کمی شربت زعفران رو روی سطح شله زرد بکشید و با استفاده از قطرات گلاب، عطر دلنشینی به این دسر ببخشید.

تزیین شله زرد

میوه‌های خشک

استفاده از میوه‌های خشک شده مثل توت‌فرنگی، کیوی، آلو و… می‌تونه رنگ‌های جذاب و متنوعی به شله زرد اضافه کنه. می‌تونید این میوه‌ها رو به شکل‌های مختلف برش بزنید و به صورت خلاقانه روی شله زرد بچینید تا یه نمای رنگین کمانی ایجاد کنید. این روش نه تنها جلوه‌ای دیدنی به شله زرد می‌ده، بلکه ترکیب طعم‌های مختلف میوه‌ها تجربه‌ای جدید و دلپذیر ایجاد می‌کنه.

تزیین شله زرد

جلوه‌های خاص با گل‌های خوراکی

یکی از خلاقانه‌ترین روش‌ها برای تزیین شله زرد، استفاده از گل‌های خوراکیه. گل‌هایی مثل گل محمدی، گل یاس یا حتی گل‌های رنگارنگ خوراکی می‌تونن نه تنها زیبایی ظاهری شله زرد رو چند برابر کنن، بلکه عطر و طعم منحصر به فردی هم بهش اضافه کنن. فقط مطمئن شید که گل‌های استفاده شده کاملا خوراکی و بدون سموم باشن.

تزیین شله زرد

سس و شربت

برای افزودن جلوه‌ای خاص و هنرمندانه، می‌تونید از سس‌ها و شربت‌های رنگی استفاده کنید. مثلا سس کارامل، شکلات یا «شربت توت فرنگی» می‌تونه برای کشیدن طرح‌ها و نقش‌های زیبا روی شله زرد استفاده بشه. یه قلم مو یا سرنگ شیرینی‌پزی داشته باشید و خودتون رو در نقش یه هنرمند ببینید که داره بوم شله زرد را طراحی می کنه!

تزیین شله زرد

تزیین شله زرد

تزیین شله زرد

تزیین شله زرد

تزیین شله زرد

دسته بندی: تزیین و طراحی
بروز رسانی توسط در پنج شنبه 2 فروردین 1403

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.