چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم + ترفندهای بسیار ساده

چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم + ترفندهای بسیار ساده

چگونه مردان را دلتنگ و دیوانه کنیم در دنیای مدرن امروز، کجا می‌توانیم نکاتی یاد بگیریم تا عشق و جذابیت را در قلب مردان بیافرینیم؟ با چی شی همراه باشید تا به …

عشق چیست؟ + راهنمای گام به گام شناخت عشق واقعی

عشق چیست؟ + راهنمای گام به گام شناخت عشق واقعی

عشق چیست؟ هر یک از ما حداقل یک بار در زندگی با احساسی خاص و مهیج مواجه شده که عشق نام دارد. این حالت آنقدر محو کننده است که به نظر می‌رسد …

نشانه های پنهان در حرکات مرد عاشق + علائم فیزیکی و رفتارها

نشانه های پنهان در حرکات مرد عاشق + علائم فیزیکی و رفتارها

نشانه های پنهان در حرکات مرد عاشق حالا که عصر دیجیتال به زندگی روزمره‌ی ما نفوذ کرده است، مفهوم عشق و ابراز احساسات برای بسیاری از مردم تغییر کرده است. عشق یکی …

چطور شوهرم را حرف گوش کن کنم

چطور شوهرم را حرف گوش کن کنم نی نی سایت چه دعایی بخونم شوهرم به حرفم گوش کنه دعا برای حرف گوش کن شدن شوهر نی نی سایت چیکار کنم شوهرم مثل موم تو دستم باشه شوهر مطیع نی نی سایت چگونه مرد بداخلاق را رام کنیم رفتار با مردی که حرف حرف خودش است چگونه شوهرم را دلتنگ خودم کنم

ممکن است در برخی مواقع هنگامی که با همسرتان صحبت می‌کنید، احساس کنید که حرف‌هایتان چنان به سرعت از ذهنش عبور می‌کند که انگار از یک گوش وارد شده و از دیگری خارج شده است. می‌خواهید شوهرتان به حرف‌هایتان با توجه و دقت گوش کند؟ یکی از کلیدهای این موضوع، درک و فهم تفاوت‌های سبک ارتباطی مردان و زنان است. اگر بتوانید با همسرتان به شکل موثرتری ارتباط برقرار کنید، قطعا او نیز به حرف‌هایتان گوش می‌دهد. در این مقاله، ما در خصوص چگونگی ترغیب کردن شوهرمان به گوش کردن بیشتر به صحبت‌هایمان توضیحاتی ارائه می‌دهیم. بیایید در ادامه با جواب سوال “چطور شوهرم را حرف گوش کن کنم” همراه باشید.

شوهر مطیع و حرف گوش کن

فهم تفاوت‌های ارتباطی بین مردان و زنان

زنان و مردان با توجه به نیازها و خواسته‌های متفاوتی که دارند، به شیوه‌های متفاوتی ارتباط می‌برند. زنان از لحاظ ارتباطی معمولا انعطاف‌پذیرتر هستند و می‌توانند خود را با سبک برقراری ارتباط با مردان سازگار کنند. زنان انتظار قدردانی در رابطه را دارند، در حالی که مردان ارزش می‌دهند به حفظ احترام. فهمیدن زبان عشق همسرتان می‌تواند به شما کمک کند تا به شیوه‌ای درست با او ارتباط برقرار کنید.

ایجاد فضای آرام و صمیمی برای برقراری ارتباط

گاهی اوقات ممکن است حس کنید روبه‌رو نشستن با همسرتان و برقراری تماس چشمی در طول یک مکالمه جدی می‌تواند آشفته‌کننده باشد. نشستن کنار همسرتان می‌تواند یک فضای صمیمی و آرام برای شروع مکالمه ایجاد کند. مردان انتظار دارند که به آن‌ها احترام گذاشته شود و تماس چشمی اجباری ممکن است برای برخی از آن‌ها نشانه ای از تهاجم برداشت شود. در طول مکالمه، می‌توانید دست همسرتان را بگیرید. این کار به شما هر دو یادآور می‌شود که چقدر برای یکدیگر اهمیت دارید و به یکدیگر احترام می‌گذارید.

رعایت صراحت در مکالمه

هنگام مکالمه با همسرتان، یکی از نکات مهم رعایت صراحت است. اگر بجای گفتن اصل مطلب، دنبال حرف‌های فرعی باشید، ممکن است همسرتان به سرعت از مکالمه خسته شود. با این حال، گاهی اوقات خبر بد را با استفاده از تکنیک ساندویچی بیان کنید، یعنی خبر بد را بین دو خبر خوب قرار دهید. وقتی می‌خواهید یک موضوع را مطرح کنید، با قاطعیت به همسرتان بگویید و به او فرصت بدهید تا پاسخ دهد. همچنین، هنگامی که ناراحتی خود را بیان می‌کنید، بهتر است راه حل احتمالی هم ارائه دهید.

اهمیت گوش دادن فعالانه

در بعضی از اوقات ممکن است دلیل اینکه همسرتان به حرف‌هایتان به خوبی گوش نمی‌دهد، این است که او فکر می‌کند شما هم حرف‌هایش را نمی‌شنوید. آیا هنگامی که او در حال حرف زدن است، واقعا به او گوش می‌دهید؟ گوش دادن فعالانه بیشتر از شنیدن حرف‌های او است، یعنی به حرف‌هایش توجه کنید و آنها را تایید کنید. هنگامی که همسرتان در حال حرف زدن است، با استفاده از زبان بدن و حتی تأییدات کوتاه، به او نشان دهید که تمام توجه‌تان به سمت او است.

اجتناب از غرزدن: ارتباطی متفاوت

باور کنید یا نکنید، یکی از موثرترین راه‌ها برای ارتقاء ارتباط با همسرتان، اجتناب از غرزدن است. باید توجه داشته باشید که غرزدن می‌تواند روحیه و انگیزه مرد را آسیب ببیند و احساس رفتار کودکانه با او را برانگیزد. پس چرا بارها و بارها از او خواسته می‌شود که کاری را انجام دهد که قبلا انجام نداده است؟ ساده است. این روش برای ارتباط گرفتن مناسب نیست. هر بار که از او می‌خواهید کاری را انجام دهد، حتی اگر با شیوه‌ای آزاردهنده، او احتمالا آن را انجام نخواهد داد.

انتخاب زمان مناسب برای گفتگو

همیشه لحظاتی وجود دارد که شوهرتان خواب‌آلود، عصبانی یا حالش بد است. این لحظات، زمان مناسبی برای آغاز گفتگو نیستند. اگر شوهرتان به شما بگوید که این زمان مناسبی برای صحبت نیست، به احترام او قدردانی کنید و صبر کنید. از او بخواهید که زمانی که حالش بهتر شد و آماده صحبت بود، به شما اطلاع بدهد. توجه داشته باشید، گفت‌وگوی دونفره فقط زمانی می‌تواند نتیجه‌بخش و مفید باشد که هر دو طرف آمادگی لازم را داشته باشند.

اطلاع‌رسانی قبلی و احترام به فضای شخصی

وقتی خواستید با شوهرتان صحبت کنید، از قبل به او اطلاع دهید. این کمک می‌کند تا او بداند که قرار است در مورد موضوع مهمی صحبت کنید. نزدیک شدن به شوهرتان و صحبت کردن به طور دوستانه، بدون طعنه زدن، می‌تواند بهترین راه برای نشان دادن اهمیت گفتگو و جلب توجه او باشد. فریاد زدن یا بلند کردن صدایتان، راه‌های مناسبی برای جلب توجه همسرتان نیستند.

انتخاب مکان مناسب برای گفتگو

همچنین، مکان و زمان صحبت‌کردن نیز اهمیت فراوانی دارد. ممکن است ترغیب شوید که در لحظات ناراحتی با تلفن همراه شوهرتان تماس بگیرید و درباره ناراحتی‌تان صحبت کنید، اما این کار زمانی که او در محل کار است یا به هر نحوی مشغول است، نتیجه خوبی نخواهد داشت. بهترین مکان برای گفتگو، جایی است که بتوانید بدون داشتن مزاحم صحبت کنید. اگر بچه دارید، منتظر بمانید تا بخوابند یا از خانه بیرون بروند. این موضوع به شما فرصت می‌دهد تا تمرکز بیشتری بر روی مکالمه داشته باشید و همچنین به شوهرتان فرصت می‌دهد تا به شما تمرکز کند.

آخرین بروز رسانی در : یکشنبه 7 خرداد 1402
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر نام چی شی و لینک مستقیم بلا مانع است.