چرا ۲۱ عدد مویز باید بخوریم؟ واقعا دلیلش چیه؟!

چرا ۲۱ عدد مویز

چرا ۲۱ عدد مویز , چرا ۲۱ عدد مویز نی نی سایت

مویز، یک نوع محبوب از خشکبار است. این میوه خشک شاید به طور ظاهری با کشمش کمی تفاوت داشته باشد، اما از نظر خواص سلامتی تا حدودی شبیه آن است. معمولا بهترین نوع مویز‌ها از انگور شاهانی تهیه می‌شوند. در این مطلب می‌خواهیم به سوال “چرا ۲۱ عدد مویز باید بخوریم؟” می‌خواهیم پاسخ دهیم. دوستانی که می‌خواهند با تمام خواص این میوه خشک شده آشنا شوند، می‌توانند مطلب خواص و مضرات مویز را مطالعه کنند.

دلیل خوردن ۲۱ مویز چیست؟!

نظر پیامبر (ص) درباره مویز

رسول اکرم اسلام (ص) بسیاری از فواید مویز را مطرح کرده‌اند، از جمله بهبود خواب و افزایش انرژی. علاوه بر این ایشان فرموده‌اند که مویز قادر است بوی بد دهان را دور کند و روحیه شخص را بهبود بخشد. و حتی برای زیبایی رنگ پوست نیز مثبت است.

چرا ۲۱ عدد مویز؟

امام علی (ع) و امام صادق (ع) نیز در احادیث مختلفی فواید این میوه خشک را تایید کرده‌اند. یکی از نکات جالب این است که امام علی (ع) فرموده است خوردن ۲۱ عدد مویز سرخ در صبحانه، همه بیماری‌ها را به جز مرگ از بین می‌برد. به احتمال بسیار قوی دلیل اینکه در طب سنتی می‌گویند به صورت ناشتا ۲۱ مویز بخورید، همین فرموده امام علی (ع) است.

افزایش حافظه با مویز

امام رضا (ع) بیان کرده است که مویز می‌تواند به افزایش حافظه کمک کند. ایشان توصیه می‌کنند که هر روز در حالت ناشتا، هفت مثقال (۲۱ عدد) از این میوه خورده شود.

مویز برای سلامت قلب و عروق

مواد فعال موجود در مویز قادرند از تصلب عروق و تشکیل لخته خون در رگ‌ها جلوگیری کنند. این اثرات قلبی و عروقی به وضوح نشان‌دهنده قدرت درمانی بی‌نظیر این میوه خشک است. علاوه بر این بهبود جریان خون، می‌تواند باعث زیبایی پوست نیز شود.

چگونه مویز مرغوب بخریم؟

در خرید مویز، مهم است که محصولاتی را انتخاب کنید که بسته‌بندی بهداشتی دارند، تاریخ مصرف و مجوز وزارت بهداشت را نیز حتما بررسی کنید. توصیه سایت چی شی این است که اگر مویز را به صورت فله می‌خواهید بخرید، حتما از یک جای مطمئن خرید کنید. مویز‌های پرگوشت، کم‌دانه یا بی‌دانه از بهترین گزینه‌ها هستند.

نتیجه‌گیری: راز عدد ۲۱ در مصرف مویز

در نهایت، عدد ۲۱ در مصرف مویز چیزی فراتر از یک اتفاق تصادفی است. بر اساس آموزه‌های اسلامی و فرمایشات امامان (ع)، خوردن ۲۱ عدد مویز در حالت ناشتا می‌تواند اثرات قابل توجهی بر بهبود وضعیت سلامتی داشته باشد. این عدد نه تنها به تقویت حافظه و قدرت تفکر کمک می‌کند، بلکه در پیشگیری از بیماری‌ها نیز نقش مؤثری دارد.

با توجه به اینکه پیامبر (ص) و ائمه (ع) تأکید زیادی بر این میزان مصرف دارند، می‌توان ادعا کرد که این عدد بر اساس تجربیات علمی یا دینی معتبر باشد. در کل، این عدد به نظر می‌آید یک راهنمای علمی و روحی برای بهره‌مندی بیشتر از فواید مویز است.

دسته بندی: تغذیه
بروز رسانی توسط در سه شنبه 2 آبان 1402
توجه : مطالب این بخش تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست.

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.