ساخت ریمل خانگی با چند ترکیب ساده و در دسترس

ساخت ریمل خانگی

طرز تهیه ریمل خانگی با سرمه ساخت ریمل خانگی با وازلین ساخت ریمل خانگی نی نی سایت ساخت ریمل با زغال ساخت ریمل ضد آب ساخت ریمل با بادام سوخته ساخت ریمل خانگی با سرمه نی نی سایت ساخت ریمل رنگی

ریمل طبیعی می‌تواند با استفاده از مواد طبیعی و روغن‌های گیاهی در خانه تهیه شود. ساخت ریمل خانگی علاوه بر زیبایی مژه‌ها، می‌تواند باعث تقویت و ضخیم شدن آن‌ها نیز شود. در دنیای مد روزانه، بهترین ریمل‌ها برای تقویت و پرپشت کردن مژه‌ها از نوع طبیعی و گیاهی هستند و ما در این مطلب قصد داریم به شما آموزش ساخت ریمل‌هایی را بدهیم که پایه و اساس آن‌ها از روغن‌های گیاهی است.

آموزش ساخت ریمل در منزل

روش‌های ساخت ریمل خانگی

شما می‌توانید با استفاده از چندین ماده اولیه که تماما روغن‌های گیاهی هستند، اقدام به ساخت ریمل در خانه کنید. حال در این بخش تمامی این روش‌ها را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

ترکیب روغن کرچک و پوست گردو

احتمالا قبلا در مورد ریمل طبیعی که با استفاده از روغن کرچک و پوست گردو تهیه می‌شود شنیده‌اید. با تهیه این ریمل، می‌توانید به‌راحتی مژه‌های خود را تقویت و رشد آنها را تحریک کنید. برای تهیه این ریمل طبیعی به موارد زیر نیاز دارید:

✅ روغن کرچک

✅ وازلین

✅ اسانس پوست سبز گردو

✅ عصاره لوندر

ریمل روغن کرچک و پوست گردو

برای تهیه این ریمل طبیعی، یک ظرف نشکن که به اندازه کافی بزرگ است را برداشته و ۱۵ گرم وازلین سفید رنگ را درون ریخته و ظرف را روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید. حال بایستی موم را داخل ظرف ذوب کنید و ۴ تا ۵ گرم روغن کرچک را به همراه یک گرم روغن پوست سبز گردو و یک گرم عصاره لاوندر را به مخلوط اضافه کنید و اجازه دهید تا سرد شود. هر شب، یک قطره از این محلول را با انگشتان خود روی مژه‌ها خود بمالید و ماساژ دهید. این کار مژه‌های شما را در کمتر از ۳ هفته، بلند، پرپشت و سیاه می‌کند، به گونه‌ای که شما بعد از استفاده از این ریمل، دیگر به ریمل‌های شیمیایی کارخانه‌ای آن نیازی ندارید.

ترکیب موم و روغن زیتون

برای ساخت ریمل خانگی موم و روغن زیتون، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

 

✅ نصف یک قاشق غذاخوری موم

✅ نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون

✅ یک قاشق غذاخوری مغز قلم گوسفند

 

با استفاده از حرارت غیرمستقیم، می‌توانید موم را با بخار آب جوش ذوب کنید. حال بایستی مغز قلم را به مخلوط اضافه کرده و ترکیبی که بدست می‌آید را خوب هم بزنید. در هنگام هم زدن، می‌توانید روغن زیتون را به صورت قطره‌ای به محتوای درون ظرف اضافه کنید. در نهایت، پس از سرد شدن، می‌توانید ریمل را در یکی از ظروف مخصوص ریمل نگهداری قرار دهید.

ترکیب روغن کرچک، روغن ویتامین E و روغن آلوئه‌ورا

برای تهیه محلول رشد مژه، یک برس ریمل قدیمی یا یک ظرف لاک قدیمی را بشویید و سپس با استفاده از مواد زیر، آن را پر کنید:

 

✅ ۱/۴ ظرف روغن کرچک

✅ ۱/۲ ظرف روغن ویتامین E

✅ ۱/۴ ظرف ژل آلوورا

 

حال با استفاده از برس ریمل، مخلوط را به دقت ترکیب کنید. روغن کرچک باعث ضخیم شدن مژه‌ها شده، روغن ویتامین E باعث بلند شدن مژه‌ها می‌شود و در نهایت ژل آلوورا رشد مژه‌ها را تسریع می‌کند. این محلول را هر شب به مژه‌ها بمالید و از آن برای شش تا هفت هفته بهره ببرید تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

ساخت ریمل خانگی مغز فندق و بادام

شما می‌توانید با کوبیدن مغز گردو، فندق یا بادام تا حدی که شیره ندهند و اضافه کردن چند قطره روغن زیتون، مخلوطی را بسازید که باعث تقویت مژه‌ها و افزایش نور چشم شود. این روش بسیار ساده است و می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید. همچنین، مصرف مغزهای خشک مثل گردو، فندق و بادام به دلیل ویتامین‌ها و چربی‌های طبیعی، ساخت ریمل خانگی را به مراتب ساده‌تر از سایر روش‌ها می‌کند. با استفاده از این روش ساده می‌توانید به زیبایی چشم‌های خود کمک کرده و مژه‌هایتان را تقویت کنید.

سخن پایانی

ساخت ریمل‌های خانگی نیاز به چند ماده اولیه دارد که می‌تواند موارد ذکر شده در مطلب یا مواردی شامل صمغ زردآلو، پودر کاکائو، روغن کرچک و آب مقطر باشد. شما برای ساخت این ریمل‌ها ابتدا بایستی مواد را با هم مخلوط کرده و سپس با استفاده از برس، مواد تهیه شده را روی مژه‌های خود بمالید. این روش شاید در مقایسه با ریمل‌های تجاری حجم کمتری به مژه‌ها بدهد، اما می‌تواند گزینه‌ای اقتصادی، بهداشتی و سالم‌تری برای دسترسی به یک محصول آرایشی باشد.

دسته بندی: آرایش و زیبایی
بروز رسانی توسط در چهارشنبه 17 خرداد 1402

استفاده از مطالب سایت چی شی در سایر سایت‌ها فقط با کسب مجوز کتبی امکان پذیر است.